Aktualności

Piękne zwycięstwo zapaśników

AZS AWF Warszawa pokonał MKZ Unia Racibórz w środowym spotkaniu Polskiej Ligi Zapaśniczej. Mecz w Warszawie był niezmiernie ważny dla obu drużyn.

Gospodarze nie wygrali jeszcze meczu w tegorocznych  rozgrywkach, a ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski nie mogą pozwolić już sobie na porażki, w kontekście walki o rozgrywki play-off . Mecz był wyśmienitą promocją sportu zapaśniczego. Walki zacięte, pełne finezji i ogromnej determinacji zawodników.

Mecz rozpoczął się od bardzo efektownych zwycięstw Anny Łukasiak (AZS AWF Warszawa) i Adriana Hajduka (MKZ Unia Racibórz). Wyśmienitą dyspozycję, tuż przed Mistrzostwami Świata Młodzieżowców (Bydgoszcz, 21-26.11) zademonstrował Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa). W swoim pojedynku położył na łopatki Grzegorza Wanke.

Bardzo ciekawy pojedynek odbył się w kategorii wagowej do 85 kg w stylu klasycznym. Reprezentant gospodarzy Iwan Nylypiuk walczył z Mateuszem Wolnym. Pierwszą wyrównaną rundę wygrał Mateusz Wolny (6:4). W drugiej rundzie zawodnik gości dołożył jeszcze dwa punkty za udany wózek i wygrał walkę (8:4). Swoją sportową klasę potwierdził Sebastian Jezierzański (MZK Unia Racibórz), który na punkty (8:4) pokonał Mogomedrasula Gazimagomedowa.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem ekipy AZS AWF Warszawa. Warszawska drużyna jest wciąż z realnymi szansami na walkę w fazie play -off. Zawodnicy MKZ Unia Racibórz, już szykują się na rundę rewanżową, gdzie z pewnością będą chcieli zrewanżować się gospodarzom za porażkę. Walka o awans do fazy play-off rozgrywek PWPW KLZ, zapowiada się w grupie „B” niezwykle ciekawie.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został  wybrany Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa).

AZS AWF WARSZAWA v MKZ UNIA RACIBÓRZ 20:17

48 kg zapasy kobiet

ANNA ŁUKASIAK v AGATA WALERZAK (J) 4:0

57  kg styl wolny

WAGNER ADRIAN v ADRIAN HAJDUK 0:4

66  kg styl klasyczny

ROMAN PACURKOWSKI v GRZEGORZ WANKE 4:0

58  kg  zapasy kobiet

ANHELINA LYSAL  (J) v WERONIKA SZEWCZYK 0:5

74  kg  styl wolny

PAVLO KIPEN v ANDRZEJ SOKALSKI 0:4

85 kg styl klasyczny

IWAN NYLYPIUK v MATEUSZ WOLNY 1:3

69 kg  zapasy    kobiet

ALLA CHERKASOVA v AGATA TATAR 0:4

97 kg styl wolny

MAGOMEDRASUL GADZIMAGOMEDOV v SEBASTIAN JEZIERZAŃSKI 1:3

130 kg styl klasyczny

MARCIN LUTO v SIARHEI STARADUP 1:3

Wróć