Aktualności

Młodzi zapaśnicy już po swoich zawodach!

W ten weekend nasi zawodnicy wzięli udział w dwóch zapaśniczych imprezach odbywających się w Poznaniu. Klub Sportowy Sobieski Poznań organizował Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Nasi zapaśnicy podczas tych dwóch imprez zdobyli łącznie pięć medali!

Z bardzo dobrej strony pokazał się Adam Gardzioła, który w kategorii do 82 kg nie miał sobie równych. Wszystkie swoje pojedynki wygrał na przewagę punktową. Nasz zawodnik, swoim startem potwierdził świetne przygotowanie oraz jego obecna forma jest dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Świata Juniorów.

Kolejnym naszym zapaśnikiem, który świetnie poradził sobie podczas zawodów był Islam Aliev, który tym razem wystartował w wyższej kategorii wagowej do 87 kg. Dla naszego zawodnika zmiana swojej wagi nie była żadną przeszkodą. Islam wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, nie tracąc przy tym żadnego punktu w całym turnieju. 

 

 

Dobrą formę podczas Mistrzostw zaprezentowali Dominik Krawczyk oraz Kuba Antoszewski. Po udanych walkach eliminacyjnych, w finale nasi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich przeciwników. 

Kolejnym zapaśnikiem, który może zaliczyć swój występ na Mistrzostwach jest Patryk Kamiński. Dopiero w półfinale nasz zawodnik musiał uznać wyższość swojego rywala z Poznania. Po tym pojedynku, Patryk nie dał szans swojemu kolejnemu przeciwnikowi, wygrywając z nim 8-0!

Trener Seweryn Szreder tak oto podsumował walki swoich podopiecznych:

"Nasze ambicje każą nam żałować kilku straconych szans medalowych. Z każdej walki wyciągniemy wnioski. Będziemy ciężko pracować i jak mawiał klasyk, wrócimy jeszcze silniejsi."

Medale zdobyli:

Mistrzostwa Polski Juniorów:

  • złoty medal - Adam Gardzioła 82 kg
  • złoty medal - Islam Aliev 87 kg
  • srebrny medal - Dominik Krawczyk - 130 kg
 
 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski:

  • srebrny medal - Kuba Antoszewski 87 kg
  • brązowy medal - Patryk Kamiński - 97 kg

SSz DW

 

Wróć