Aktualności

Ania Łukasiak brązową medalistką Mistrzostw Europy w Zapasach!

Przez tydzień emocjonowaliśmy się startami naszych zapaśników podczas Mistrzostw Europy w Zapasach, które odbywały się na warszawskim Torwarze. Podczas mistrzostw reprezentowało nas trzech zawodników: Ania Łukasiak, Roman Pacurkowski oraz Ivan Nylypiuk.

Ania jako pierwsza reprezentantka KS AZS AWF Warszawa rozpoczęła swoje walki. W spotkaniu o brązowy medal nasza zawodniczka pokonała zapaśniczkę Emilię Budeanu na przewagę techniczną. 

Drugim zawodnikiem, który reprezentował Klub był Ivan Nylypiuk. Zwycięstwem zakończyła się jego pierwsza walka przeciwko Bułgarowi Stoyan'owi Kubatov'owi. W 1/8 tym razem to nasz zawodnik musiał uznać wyższość przeciwnika Michael'a Widmayer'a.

Ostatnim naszym reprezentantem na Mistrzostwa Europy był Roman Pacurkowski, który w swojej pierwszej walce pewnie pokonał Austriaka Christoph'a Burgera przez przewagę techniczną. W 1/4 ME Romek pewnie pokonał swojego rywala z Turcji. Tym sposobem zakwalifikował się do półfinału mistrzostw. W swojej ostatniej walce Romek musiał uznać wyższość swojego przeciwnika z Ukrainy Maksyma Yevtushenko, który pokonał naszego zapaśnika poprzez przewagę techniczną.

DW 

Wróć