Aktualności

Wioślarska trzecie siła w kraju

W Wałczu rozegrano wioślarskie mistrzostwa Polski, w których znakomicie zaprezentowali się zawodnicy AZS AWF Warszawa, którzy zdobyli aż 7 medali indywidualnie, zapewniając sobie trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Bezkonkurencyjne okazała się ekipa czwórki kobiet w składzie z brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich Agnieszką Kobus i Joanną Śliwińską, Weroniką Jagodzińską oraz Aliną Korytkowską. Gorsi nie mogli być panowie i również oni zdobyli tytuły mistrzów Polski właśnie w męskiej czwórce w składzie ze świeżo upieczonym v-ce mistrzem Europy Dominikiem Czają oraz Maćkiem Zawojskim, Michałem Mrozkiem i Szymonem Pośnikiem. Swoją dominację sprzed roku w dwójce potwierdzili Maciek Zawojski i Dominik Czaja, którzy obronili tytuły mistrzów kraju. Srebrny medal zdobyła dwójka pań w składzie Joanna Śliwińska i Weronika Jagodzińska.

Brązowe medale zawisły na szyjach Agnieszki Kobus w wyścigu jedynek, a także kobiecej dwójce wagi lekkiej z Paulą Wydrych i Zuzą Olszewską w składzie oraz znakomitej ósemce panów w składzie Witold Szczepański, Piotr Gielec, Konrad Franke, Wiktor Pyrgała, Krzysztof Szymowski, Michał Mrozek, Szymon Pośnik, Adam Woźniak i sternik Kruszewski.

Wróć