Aktualności

Wiosła na Wisłę

Kurs wioślarski

Wiosła na Wisłę to cykl wioślarskich zajęć rekreacyjnych przeznaczonych dla mieszkańców Warszawy w wieku powyżej 12 lat. Treningi dedykowane są młodzieży i dorosłym, którzy nie mieli wcześniej okazji wypróbowania tej niezwykle rozwijającej sportowo dyscypliny. Ruch wioślarski uznawany jest za jeden z najmniej kontuzjogennych, a tym samym zalecany szerokiemu gronu ludzi, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Zważywszy, że treningi dla początkujących odbywają się na łodziach czteroosobowych stwarza to możliwość wiosłowania całą rodziną. Spotkania te uczą konieczności współpracy w osadzie dla osiągnięcia lepszych efektów sportowych i nie tylko. Są w też miłym spotkaniem towarzyskim. 

Zajęcia odbywają się ze światowej klasy wioślarzami – zawodnikami klubu sportowego AZS AWF Warszawa. Treningi mają miejsce we wtorki i czwartki od początku czerwca do końca sierpnia 2020 r. na Kanale Żerańskim. 

Ponadto w ramach projektu odbędzie się wykład Agnieszki Kobus-Zawojskiej – medalistki olimpijskiej, mistrzyni i vice-mistrzyni świata oraz Europy, z kwalifikacją na olimpiadę w Tokio, na co dzień zawodniczki klubu AZS AWF Warszawa. Będzie to spotkanie przybliżające fizjologię ruchu wioślarskiego oraz polskie przygotowania wioślarskie do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Miejsce spotkań: 

Klub AZS AWF Warszawa, Kanał Żerański 

ul. Modlińska 16, 03-216 Warszawa

Zajęcia odbywają się od czerwca do września 2020 r. we: 

wtorki i czwartki, od godz. 17:00 – 19.00

Po wcześniejszym umówieniu się z trenerem: 

Maciej Zawojski 

Tel.: 697-816-499 

e-mail: maciek.zawojski@gmail.com 

Regulamin dostępny pod plakatem. 

Impreza Wiosła na Wisłę jest finansowana ze środków m.st. Warszawy.

Wróć