Aktualności

Fenomenalny występ naszych zawodników na ME we wioślarstwie!

Ogromnym sukcesem zakończyły się w miniony weekend Mistrzostwa Europy we wioślarstwie. W sobotnie popołudnie złoty medal dla Polski zdobyła czwórka podwójna kobiet w składzie z naszą zawodniczką Agnieszką Kobus-Zawojską. Po pewnym wyścigu, dziewczyny wpłynęły na metę jako pierwsze z przewagą trzech sekund nad Ukrainą.

Chwilę później na starcie pojawiła się czwórka mężczyzn, która do ostatnich metrów walczyła o medal. Wyścig był niezwykle emocjonujący a o zdobyciu brązowego medalu decydował photo finish. Różnica pomiędzy osadą Polski a Ukrainy wynosiła jedynie dwie setne sekundy na korzyść Polski. Wśród szczęśliwej czwórki znalazło się aż trzech naszych zawodników: Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Szymon Pośnik.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak zajmując 6 miejsce w finale podwójnych dwójek kobiet oraz Natan Węgrzycki-Szymczyk, który otarł się o medal zajmując czwarte miejsce w jedynce mężczyzn.

Wszystkich wracających zawodników, na lotnisku przywitał trener Adam Skwarski (foto).

Tak dobre wyniki mogą cieszyć przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się już 9 września w Płowdiw.

Wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom, serdecznie gratulujemy!

 

Powitanie zawodników AZS AWF Warszawa na lotnisku

Wróć