Aktualności

Brązowy medal Natana Węgrzyckiego Szymczyka na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie!

W miniony weekend nasi wioślarze reprezentowali Klub podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie, który rozgrywane były w Varese - Włochy. Podczas regat kibicowaliśmy

  • Dominikowi Czai i Szymonowi Pośnikowi, którzy startowali w męskiej czwórce podwójnej (M4x)
  • Natanowi Węgrzyckiemu Szymczykowi, który startował w jedynce podwójnej (M1x),

Nasi zawodnicy pewnie popłynęli w swoich eliminacjach oraz półfinałach. Prawdziwe emocje czekały na nas podczas niedzielnych finałów. Pierwszą naszą osadą, która wystartowała była męska czwórka podwójna. Tutaj w rolach głównych wystąpili Dominik Czaja oraz Szymon Pośnik. Polacy toczyli wyrównaną walkę z drużyną Estonii, natomiast na mecie minimalnie przed Polakami przypłynęli Estończycy, którzy tym sposobem zdobyli brązowy medal. Nasza osada uplasowała się na czwartym miejscu. 

Foto. J.Kowacic/ strona PZTW

Ostatnim Polakiem, który startował w niedzielne popołudnie był nasz skiffista Natan Węgrzycki Szymczyk. Nasz zawodnik przez większość swojego wyścigu płynął na czwartej pozycji. Po raz kolejny, emocjonujące było ostatnie 500 m w wykonaniu naszego wioślarza, który tuż przed metą wyprzedził Greka i tym samym zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów! 

 

Foto. J.Kowacic/ strona PZTW

DW 

Wróć