Aktualności

Szermiercze Mistrzostwa Polski już w ten weekend na AWF

Kolejny szermierczy weekend w Warszawie przed nami. Po Pucharze Europy w szpadzie kobiet i Pucharze Polski we florecie, na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego zostanie rozegrany krajowy czempionat w szabli i florecie kobiet i mężczyzn.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki powalczą o tytułu mistrzowskie w sobotę i niedzielę, 26 i 27 maja. Medale zostaną rozdane w turniejach indywidualnych i drużynowych w szabli kobiet i mężczyzn oraz florecie kobiet i mężczyzn. Początek walk zmagań indywidualnych zaplanowano na godz. 9:00 w sobotę (floret mężczyzn). O godz. 10:15 ruszą walki florecistek. O godz. 11:50 w Hali Gier AWF (ul. Marymoncka 34) odbędzie się uroczyste otwarcie mistrzostw z udziałem zaproszonych gości. Następnie, o godz. 12:00 wystartują zmagania szablistek i szablistów. Największe emocje z pewnością będą towarzyszyły walkom finałowym i bezpośrednim starciom o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski – te od godz. 18:00.

Niedziela będzie stała pod znakiem rywalizacji drużynowej. Pierwsze walki rozpoczną się o godz. 9:00.

Udział w mistrzostwach zapowiedzieli najlepsi sportowcy w tej dyscyplinie. Wśród walczących będą m.in. olimpijki z Rio de Janeiro Małgorzata Kozaczuk i Aleksandra Shelton-Socha, reprezentujące stołeczny AZS AWF, czy zwycięzca 41. edycji turnieju „O Złoty Floret J.M. Rektora AWF w Warszawie” Michał Siess.

Zapraszamy wszystkich kibiców i fanów sportu, wejście na mistrzostwa będzie bezpłatne.

Mistrzostwa Polski w szabli i florecie są organizowane przez Klub Sportowy AZS AWF Warszawa, we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie, Polskim Związkiem Szermierczym, przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy.

Harmonogram Mistrzostw Polski w szabli i florecie kobiet i mężczyzn:

Sobota, 26 maja 2018 r.

- 9:00 – floret mężczyzn

- 10:15 – floret kobiet

- 11:50 – uroczyste otwarcie mistrzostw

- 12:00 – szabla kobiet i mężczyzn

- 18:00 – walki finałowe

Niedziela, 27 maja 2018 r.

- 9:00 – turnieje drużynowe

-wręczenie medali i zakończenie mistrzostw bezpośrednio po ostatniej walce.

Wróć