Aktualności

Dominacja szablistek na Pucharze Polski

Gosia Kozaczuk wygrywa Puchar Polski i dwie nasze dziewczyny meldują się na miejscu trzecim.

Małgorzata Kozaczuk świetnie wypadła podczas Pucharu Polski w szabli, rozgrywanym w Łodzi. Nasza zawodniczka zwyciężyła w zawodach, a Karolina Kaleta i Matylda Ostojska zakończyły zawody na 3 miejscu.

W łódzkich zmaganiach wystartowało 31 zawodniczek. Najpierw Małgorzata Kozaczuk rywalizowała w grupie "A", w której okazała się najlepsza w gronie siedmiu zawodniczek. Następnie przyszedł czas na fazę pucharową zmagań. Najpierw stołeczna zawodniczka, olimpijka z Rio de Janeiro miała wolny los, aby w kolejnej rundzie pokonać Zuzannę Cieślar z Zagłebiowkiego Klubu Szermierczego w stosunku 15:9.

W kolejnej fazie zmagań bielańska zawodniczka zwyciężyła 15:8 z Michaliną Kostrzewą z Poznania. W drodze do medalu Małgorzata Kozaczuk zwyciężyła w pojedynku z koleżanką klubową Matyldę Ostojską 15:5, a następnie w finale dość łatwo reprezentantka Polski pokonała Martę Pudę z TMS Sosnowiec. Pojedynek zakończył się wynikiem 15:4.

Zawody okazały się dla AZS-AWF Warszawa tym bardziej udane, że na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Kaleta z bielańskiego klubu i Matylda Ostojska. Szóste miejsce przypadło Martynie Komisarczyk, dziewiąte Małgorzacie Turek, szesnaste Izabeli Sajewicz. Marta Okine była dwudziesta, Karolina Rowińska dwudziesta piąta, a Emilia Rowińska dwudziesta dziewiąta.

 

Wróć