Aktualności

W siatkarkich derbach Bielan lepsze nasze akademiczki

Do ciekawego starcia doszło dziś na koniec kolejki II ligi seniorek. W derbach warszawskich Bielan zmierzyły się AZS AWF UKSW Warszawa i ESPES Sparta. Gospodynie odniosły zwycięstwo 3:1.

Na początku pierwszego seta walka toczyła się punkt za punkt, lecz w środkowej fazie tej odsłony to juniorki z Lindego zaczęły budować przewagę. Wspaniała seria od 12:12 do 12:20 dała im duże poczucie bezpieczeństwa. Bardzo dobre, spadające zagrywki Dominiki Kęsik skutecznie utrudniały grę rywalkom, które myliły się w ataku. Niestety dla młodych Spartanek, karta szybko się odwróciła i to z kolei AWF (w osobie Małgorzaty Jasek) seryjnie serwował i zdobywał punkty. Akademiczki wyrównały po 22 i w końcówce wygrały tę partię 25:23.

 
Drugi set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Po dobrych uderzeniach z drugiej linii Dominiki Kozyry i Pauliny Niedźwieckiej było 7:17. W końcówce AWF znów starał się gonić, lecz jego nadzieje zostały przyćmione przez błędy własne. Kiedy Kęsik zdobyła punkt przebiciem sposobem dolnym, trener Piotr Najmowicz desygnował w pole zagrywki Izabelę Matyszczak, która skutecznie wykonała swoje zadanie i przyczyniła się do zakończenia seta (17:25).

W trzecim secie doszło do prawdziwego pogromu przyjezdnych przez podopieczne trenera Andrzeja Ojrzanowskiego. Udawało się im wszystko i raz po raz powiększały swoją przewagę. W ataku rozstrzelała się liderka zespołu Jasek, dzielnie wspomagała ją bardzo dziś skuteczna środkowa Weronika Słowik. Ekipa AWF wreszcie znalazła receptę na trudne floty Spartanek i przestała tracić punkty w przyjęciu. Najjaśniejszym punktem tego seta, jak i również całego spotkania, była jednak libero AZS Agnieszka Gawlik, która dwoiła się i troiła w obronie, często podbijając piłki „nie do podbicia”. Ostatecznie Akademiczki wygrały tę partię 25:10, podwyższając na 2:1.

Po chwili walki punkt za punkt w czwartym secie (7:7) AWF zdołał ponownie „odjechać” rywalkom. Po kapitalnym uderzeniu Jasek z trudnej piłki było 14:9. W końcówce meczu z dobrej strony zaprezentowała się przyjmująca Sparty Paulina Niedźwiecka, która skutecznie atakowała z lewej flanki. Straty juniorek Piotra Najmowicza były jednak zbyt wielkie: wynik spotkania na 3:1, a seta na 25:21 ustaliła kolejnym świetnym uderzeniem Słowik.

Galerię zdjęć z tego spotkania autorstwa Marcina Selerskiego możecie obejrzeć TUTAJ.

AZS AWF UKSW Warszawa – ESPES Sparta Warszawa, 3:1 (25:23, 17:25, 25:10, 25:21)

Składy:

ESPES Sparta: Krajewska, Kozyra, Kęsik, Niedźwiecka, Kacprzak, K.Dąbrowska, Bator (libero) oraz Matyszczak, Florczak, Dyduła.

 
AZS AWF: Lipińska, Jasek, Baranowska, Błaszczyk, Słowik, Rybus, Gawlik (libero) oraz Wydmańska.

źródło: mazowieckasiatkowka.pl

Do końca rundy zasadniczej pozostały 3 kolejki, w których AZS raz pauzuje. Do rozegrania pozostają mecze z walczącymi o 4 miejsce WTS Włocławek i BAS Białystok. Przewaga punktowa pozwala spokojnie patrzeć na końcową tabelę rundy zasadniczej. 

Wróć