Aktualności

Trudne wyzwanie przy Marymonckiej

W najbliższą sobotę siatkarki AZS AWF UKSW Warszawa rozegrają swój pierwszy mecz w roli gospodarza w I lidze po blisko 20 latach. Ich przeciwnikiem będzie MKS Kalisz – drużyna, która w zeszłym roku zajęła 8 miejsce w tabeli I ligi, a w tym sezonie upatrywana jest w gronie faworytów rozgrywek. MKS Kalisz wygrał swój pierwszy mecz z PWSZ Tarnów 3:1.

Z kim będą miały do czynienia podopieczne trenera Ojrzanowskiego?

Klub MKS Kalisz obecnie posiada sekcje piłki ręcznej oraz siatkówki żeńskiej i męskiej. Kobieca drużyna piłki siatkowej swoje początki datuje na rok 1989, kiedy to zaczęła występować na parkietach II ligi. Jednak dopiero w sezonie 1993/1994 zaczęła odnosić sukcesy. Siatkarki pod nazwą Calisia – Augusto wygrały 28 meczów ligowych i awansowały do I ligi. W następnym sezonie drużyna wygrała 32 mecze ligowe i awansowała z ligi 1B do 1A.

Kolejne sezony to kolejne sukcesy siatkarek – trzykrotnie zdobyty Puchar Polski, dwa razy wicemistrzostwo oraz mistrzostwo kraju, a także 3 miejsce w Pucharze Europy. Sezon 1999/2000 należał do słabszych – drużyna pod nazwą SSK Calisia Kalisz utrzymała się w lidze dopiero po barażach. Kolejne sezony były bardzo skrajne – w jednym roku zajęły 3 miejsce w mistrzostwach Polski, by w następnym utrzymać się po barażach.

W sezonie 2008/2009 drużyna spadła do I ligi, jednak PZPS nie wydał pozwolenia na występ siatkarek w I lidze z powodu długów będącej w stanie likwidacji SSK Calisia. Swoje występy w I lidze Calisia Kalisz wznowiła w sezonie 2016/2017 wykupując licencję od KS Murowana Goślina.

Skład zespołu na sezon 2017/2018:

1 Wawrzyniak Katarzyna
2 Kucharska Sylwia
3 Głowiak Anna
6 Andrzejczak Justyna
7 Dybek Kinga
8 Janicka Ewelina
10 Drewniak Katarzyna
12 Łukasiewicz Hanna
13 Sroka Natalia
15 Raczyńska Justyna
16 Bulbak Angelika
17 Isailović Ivana

Trenerzy: Mariusz Wiktorowicz, Daniel Przybylski

Nasze siatkarki w minioną sobotę niestety przegrały swój debiutancki mecz w I lidze w Gliwicach z miejscowym AZS 0:3, ale dwa sety pokazały, że dziewczyny z Marymonckiej potrafią walczyć i nie zamierzają być przysłowiowym „chłopcem do bicia”. Kolejny mecz będzie wyzwaniem w konfrontacji z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek, ale to kolejna szansa na punkty i wygraną.

Zapraszamy wszystkich na Halę Gier w sobotę 14 października 2017 r. na godzinę 18:00!

Wróć