Aktualności

Siatkarki znów na zwycięskim torze

Ekipa liderek II grupy drugiej ligi seniorek potwierdziła swoją dominację i na własnym parkiecie bezproblemowo pokonała osłabiony zespół Orła Elbląg, umacniając się na czele stawki.

Stołeczne siatkarki szybko wyszły na prowadzenie 6:1 w pierwszej odsłonie. W środkowej fazie seta elblążanki, które na mecz do Warszawy przyjechały bez grającej z juniorską kadrą Polski w Portugalii Weroniki Wołodko i kontuzjowanej Aleksandry Szczygłowskiej, zdołały wygrać kilka kolejnych akcji i zredukować straty do czterech oczek (14:10), lecz Akademiczki znów odskoczyły (17:10). Końcówka stała pod znakiem absolutnej dominacji gospodyń, które wygrały do 13.

 
Znacznie bardziej zacięta była walka w drugim secie. Dopiero w drugiej jego części AWF zaczął wypracowywać sobie przewagę punktową (20:14), jednak zryw podopiecznych trenera Andrzeja Jewniewicza doprowadził do nerwowej końcówki. Było już 24:23, jednak ekipa z Mazowsza zdołała postawić kropkę nad „i”, podwyższając stan rywalizacji na 2:0.

Nakręcone zwycięstwem warszawianki bardzo dobrze otworzyły trzecią partię (6:1). Ich przewaga była niezagrożona na całej rozciągłości ostatniego seta – AZS AWF stale zachowywał bezpieczną odległość od starających się go gonić rywalek, którym zabrakło jednak argumentów.

Tym samym AZS AWF umocnił się na pierwszym miejscu w lidze – niespodziewana porażka BlueSoft Mazovii z WTS-em Włocławek i zwycięstwo Akademiczek nad elblążankami zaowocowały sześciopunktową przewagą w tabeli nad drugim Orłem.

 
AZS AWF UKSW Warszawa – E.Leclerc Orzeł Elbląg (25:13, 25:23, 25:16)

źródło: mazowieckasiatkowka.pl

Wróć