Aktualności

Siatkarki zasiadają w fotelu lidera

Nasze siatkarki wygrały na wyjeździe z Volley Płock 3:1 w drugiej kolejce II ligi.

Podopieczne Andrzeja Ojrzanowskiego potwierdziły swoje ligowe aspiracje do awansu i wygrały drugi mecz z rzędu w tym sezonie.

Dzięki zwycięstwu 3:1 nad drużyną Volley Płock, AZS AWF Warszawa został liderem II ligi i nic nie wskazuje, że miałoby się to zmienić w 3 kolejce.

Już w niedzielę, po raz pierwszy w tym sezonie we własnej hali, nasze siatkarki podejmą Ósemkę Siedlce, która przegrała swoje dwa pierwsze mecze. Zapraszamy serdecznie w niedzielę na godzinę 17:00 do Hali Gier AWF przy ul. Marymonckiej 34.

Podsumowanie kolejki

Planowe zwycięstwo odniosły siatkarki AZS-u AWF Warszawa, które pokonały Volley Płock. Mimo że obie drużyny dzieli sporo, to jednak płocczanki nie poddały się bez walki. – Dziewczyny walczyły o każdą piłkę, jestem dumny z ich postawy z tak mocnym rywalem. Gdyby nie kilka zepsutych zagrywek w czwartym secie, mogły się pokusić o punkty – podkreślił w serwisie sport.pl Jerzy Chęciński, trener zespołu z Płocka. Jego drużyna zdołała wygrać w drugiej partii, ale warszawianki to główny kandydat do awansu do I ligi kobiet i nie pozwoliły wyrwać sobie choćby punktu w tym spotkaniu. Kolejną wygraną odniósł WTS Włocławek. Zwycięstwo nad zespołem z Rumi okraszone zostało jednak kontuzją Katarzyny Półchłopek, która w czasie bloku w drugim secie doznała urazu palca. W wygranej mogła pomóc już natomiast Katarzyna Kiestrzyńska, nowy nabytek WTS-u. Przed sezonem mocno zmieniona została drużyna Ósemki Siedlce i choć do zespołu dołączyły także doświadczone zawodniczki, siedlczanki nie zdołały postawić się Sparcie Warszawa. Czwarta w ligowym zestawieniu drużyna z Warszawy – Mazovia pokonała natomiast elbląskiego Orła. Rywalki dobrze rozpoczęły mecz, ale po wygranej w partii premierowej straciły koncentrację i oddały kolejne sety zespołowi ze stolicy. Obecnie w grupie trzeciej cztery warszawskie zespoły są na czele grupy – przewodzi jej ekipa z AWF-u, druga jest Sparta, a przed czwartą Mazovią plasuje się WTS Włocławek. Trzy pierwsze ekipy mają na swoim koncie komplet punktów.

Źródło: siatka.org

Wróć