Aktualności

Czy siatkarki powalczą o pierwsze punkty?

W najbliższy weekend siatkarkom AZS AWF UKSW Warszawa przyjdzie się zmierzyć z drużyną Uni Opole, która po 3 kolejce zajmuje 9 pozycję w tabeli.

Sekcja siatkówki kobiet związana z Uniwersytetem Opolskim powstała w 1953 roku, kiedy to powstał Akademicki Związek Sportowy jeszcze wtedy przy Wyższej Szkole Pedagogicznej, która mieściła się we Wrocławiu. W roku 1954/55 przeniesiono WSP do Opola. Na mocy ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 10 marca 1994 roku z połączenia Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Powstańców Śląskich i opolskiej Filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Opolu powstał Uniwersytet Opolski.

Drużyna żeńska siatkówki Uniwersytetu Opolskiego nie miała dotychczas większych osiągnięć, prym wiódł drugi zespół związany z Politechniką Opolską występujący w zeszłym roku w I lidze. Teraz jednak ze względów finansowych musiał zrezygnować z tego poziomu rozgrywek, tym samym sprawiając, że w Opolu w dalszym ciągu jest tylko jeden zespół występujący w I lidze piłki siatkowej kobiet.

Zespół z Opola budowany w zeszłym roku pod kątem awansu do wyższej ligi spisał się koncertowo. Siatkarki wygrały cały turniej finałowy, którego były gospodarzem. Cele wysoko stawiane zostały konsekwentnie zrealizowane.

Do tej pory w rozgrywkach I ligi siatkarki wygrały 3:2 z drużyną Karpaty Krosno. Nie udało im się to jednak z zespołem ze Szczyrku i Tarnowa, odniosły porażki 2:3 i 1:3.

Skład Uni Opole na sezon 2017/2018:

Nikola Abramajtys
Katarzyna Zackiewicz 
Natalia Strózik
Oliwia Michalak
Aleksandra Elko 
Daria Dąbrowska
Natalia Czapla 
Monika Głodzińska
Maria Woźniczka
Magdalena Woźniczka 
Magdalena Kuziak
Gabriela Szablewska
Dominika Witowska
Aleksandra Cygan 
Joanna Moczko 
Ewa Cabajewska

I trener: Patryk Fogel 
II trener: Maciej Guzik

Akademiczki z Warszawy miały już do czynienia z zespołem z Opola na turnieju finałowym, jednak oba składy się zmieniły i nie można jednoznacznie stawiać na którąś drużynę. AZS AWF ostatni mecz rozegrał w Krośnie i niestety uległy tamtejszemu zespołowi Karpaty Krosno 1:3. Jedna z naszych podstawowych zawodniczek – Agata Baranowska – mimo wszystko uspokaja - Myślę, że jako młody i mocno przetasowany zespół, jeszcze szukamy swojego stylu gry, który mam nadzieję, że już za chwilę zaskoczy. Każdy mecz to dla nas ogromna lekcja siatkówki, zwłaszcza gdy większość z nas to świeżo upieczone studentki, które po raz pierwszy występują na parkiecie pierwszej ligi. No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak wyciągnąć wnioski i polepszyć swoją jakość gry.

Początek spotkania między AZS AWF UKSW Warszawa i Uni Opole już w sobotę – 21 października o godzinie 18:00 na Hali Gier przy ulicy Marymonckiej 34. Zapraszamy!

Wróć