Aktualności

Siatkarki na zapleczu Orlen Ligi

AZS AWF Warszawa to najbardziej utytułowany klub w siatkarskiej historii Polski. Siatkarze z warszawskich Bielan mają na swoim koncie 14 tytułów mistrza kraju (łącznie 19 medali), ale ich nie oglądamy na parkietach od wielu lat. Siatkarki 11 razy sięgały po krajowy czempionat. Po blisko 20 latach gry na parkietach II ligi, w sezonie 2017/2018 zagrają w I lidze, a plany w klubie są ambitniejsze.

Historia i tradycja, której nie ma nikt

Siatkarki AZS AWF Warszawa to prawdziwa żywa legenda polskiej siatkówki. W 68-letniej historii klubu, AZS AWF Warszawa wyszkolił wiele znakomitych reprezentantek Polski, które w latach świetności stanowiły o sile polskiej siatkówki. Wśród zawodniczek klubu z lat 70- tych trzeba wspomnieć o Krystynie Czajkowskiej, Lidii Żmudzie – Chmielnickiej, Zofii Szcześniewskiej i Jadwidze Marko, które walczyły dla Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Meksyku i Tokio, gdzie wywalczyły brązowe medale. Zawodniczek w reprezentacji Polski AZS AWF Warszawa miał w sumie 12, a zespół klubowy dwukrotnie zdobywał srebrne medale Pucharu Europy. AZS AWF Warszawa w latach 1955 – 1966 zdominował mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet 10-krotnie sięgając po mistrzostwo Polski i dwukrotnie po v-ce mistrzostwo.

Legenda powraca

Po imponującym sezonie w II lidze, gdzie podopieczne Andrzeja Ojrzanowskiego zdominowały swoją grupę wygrywając 23 z 25 meczów, siatkarki AZS AWF Warszawa zagrają na zapleczu Orlen Ligi. Znakomity sezon, zakończony awansem, jest potwierdzeniem rosnącego poziomu szkolenia w warszawskim klubie. Pod okiem trenera klasy mistrzowskiej Andrzeja Ojrzanowskiego z II-ligowych parkietów do seniorskiej reprezentacji Polski trafiła Małgorzata Jasek, która w przyszłym sezonie zadebiutuje w Orlen Lidze. Warto również wspomnieć o 4. miejscu akademiczek podczas mistrzostw Polski do lat 23. Plany włodarzy klubu z Marymonckiej są jednak znacznie poważniejsze – AZS AWF Warszawa to klub, który w swoim DNA ma zwycięstwo. Wśród naszych zawodniczek i zawodników są prawdziwe gwiazdy światowego formatu, które walczą o najwyższe cele. Mamy w swojej bogatej historii 25 medali olimpijskich w tym 8 złotych, mamy setki medali mistrzostw świata i Europy, a nasi zawodnicy co roku sięgają po ponad 200 medali mistrzostw Polski. Taki dorobek zobowiązuje do tego, by nasze drużyny również grały o najwyższe cele. Szczególnie w siatkówce. To przecież najbardziej utytułowana drużyna wszechczasów. Wierzę w Orlen Ligę w Warszawie. Może nie za rok, może nie za dwa sezony, ale chciałbym w 2020 roku cieszyć się z awansu AZS AWF Warszawa do siatkarskiej elity, bo tam jest nasze miejsce. - zapowiedział prezes klubu Maciej Hartfil.

Poznaliśmy już wstępny terminarz rozgrywek 1 ligi, która wystartuje 7 października. Pierwszy mecz podopieczne Andrzeja Ojrzanowskiego zagrają na wyjeździe z Politechniką Śląską Gliwice, a warszawscy kibice będą mogli zobaczyć inaugurację 1 ligi przy Marymonckiej 34 października w meczu przeciwko Calisii Kalisz. Wkrótce poznamy skład zespołu AZS AWF Warszawa na sezon 2017/2018.

 

Wróć