Aktualności

Nasze siatkarki pozostają niepokonane

Kolejny triumf siatkarek AZS AWF UKSW Warszawa

Wynikiem 3:1 (25:10 ,25:27, 25:23, 25:14) zakończył się niedzielny mecz II ligi siatkówki kobiet pomiędzy zespołami AZS AWF UKSW Warszawa i UKS Ósemką Siedlce rozgrywany na warszawskim AWF. Gospodynie świetnie rozpoczęły spotkanie, nie dając siedlczankom żadnych szans, wygrały pierwszą partię do 10!.

W drugim secie wszystko wydawało się być pod kontrolą akademiczek, ale tylko do czasu. Siatkarki z Siedlec zaczęły grać w końcówce seta spokojniej, dobrze funkcjonowała zagrywka i pojawiła się wiara w odwrócenie losów tego seta. Efektem było obronienie 3 piłek setowych i ostateczny triumf w tej odsłonie gości 27:25.

Trzeci set od początku był dość wyrównany, ale w końcówce seta przypomniała o sobie reprezentantka Polski Małgorzata Jasek i siatkarki z Warszawy wygrały 25:23.

Do połowy ostatniej, jak się okazało partii, gra była wciąż wyrównana. Od stanu 13:11 przysłowiowy drugi bieg wrzuciły akademiczki i pewnie wygrały czwartego seta do 14.

W całym spotkaniu była widoczna przewaga gospodyń, a trener AZS Andrzej Ojrzanowski jako przyczynę potknięcia w drugim secie podaję zbyt duże rozluźnienie w szeregach swoich zawodniczek. Podkreśla, że celem na sezon  jest budowa młodej, mocnej drużyny, która będzie liczyła się w walce o awans. Siatkarki AZS AWF UKSW Warszawa pozostają liderkami tabeli II ligi wygrywając trzecie spotkanie z rzędu.

Wyniki napawają optymizmem i potwierdzają, że coraz poważniej można zacząć myśleć o walce o awans w tym sezonie.

Wróć