Aktualności

Listopadowy trening siatkarek z dzieciakami

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy odbył się wspólny trening siatkarek pierwszoligowego AZS AWF UKSW Warszawa oraz uczniów tej szkoły i młodych sportowców z klubu UKS Gepard.

            Na początek trener Mariusz przywitał całą grupę, przedstawił siatkarki i rozpoczęła się rozgrzewka. Na zajęcia przyszło ponad 30 dzieciaków w różnym wieku. Wobec tego poziom sportowy był bardzo zróżnicowany, więc akademiczki musiały odpowiednio dobrać ćwiczenia, aby każdy był zadowolony i usatysfakcjonowany.

             Na początku dziewczyny zaproponowały kilka ćwiczeń rozciągających, koordynacyjnych. Większość z zawodniczek to studentki AWF Warszawa kierunku wychowania fizycznego, więc mogły w pełni profesjonalnie podejść do nauczania dzieci podstaw siatkówki. Zaproponowały kilka ćwiczeń i zabaw z piłką. Następnie podzieliły wszystkich na grupy i część dzieciaków zgłębiała tajniki naskoku do ataku, inne uczyły się panowania nad piłką lub doszkalały się w odbiciach sposobem oburącz górnym. Dwóch starszych chłopców stoczyło nawet bój w tak zwanych “dwójkach” z zawodniczkami - walka była bardzo wyrównana!

            Podczas ćwiczeń każda z zawodniczek starała się przekazać jak najwięcej informacji i wskazówek młodym adeptom siatkówki. Zachęcały również do przychodzenia na mecze, aby razem móc walczyć o zwycięstwo.

            Na koniec dzieciaki przepełnione ciągle energią otrzymały drobne gadżety od Klubu na pamiątkę tego spotkania i nie pozwoliły wyjść zawodniczkom bez złożenia pamiątkowych podpisów.

Wróć