Aktualności

4. miejsce siatkarek w Młodej Lidze

W finałowym turnieju młodzieżowych Mistrzostw Polski U23, siatkarki AZS AWF Warszawa w swoim pierwszym meczu półfinałowym spotkały się z zespołem KS PAŁAC Bydgoszcz. Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna z Bydgoszczy, która w swoim składzie może pochwalić się zawodniczkami grającymi regularnie w ORLEN Lidze. 

Pierwsza część seta rozpoczęła się jednak pomyślnie dla akademiczek. Po kilku dobrych akcjach w bloku i skutecznych atakach Michaliny Błaszczak, uzyskały prowadzenie 10:4. Rywalki zaczęły stopniowo odrabiać straty, wygrywając ostatecznie pierwszą partię 25:19.

W drugim secie widoczna była przewaga zespołu z Bydgoszczy. Podopieczne trenera Andrzeja Ojrzanowskiego nie poddawały się, walcząc do końca seta o dobry wynik. Seria zdobytych punktów po bloku, nie pomogła jednak w uniknięciu przegranej. Tym razem wynik końcowy wyniósł 25:20.

Trzecia część spotkania była najbardziej wyrównana. Dopiero w ostatnich akcjach rozstrzygnęły się losy meczu. Zespół KS PAŁAC Bydgoszcz wygrywając 25:22 (3:0 w całym meczu) zapewnił sobie awans do finału i walki o mistrzostwo. Zawodniczki AZS AWF Warszawa pomimo zaangażowania i ambitnej walki do końca, musiały zadowolić się meczem o trzecie miejsce.

Rywalkami o brązowy medal były zawodniczki MKS San-Pajda Jarosław. Początek rywalizacji przebiegał na korzyść zawodniczek AZS AWF Warszawa. Po dobrej grze w bloku, straciły kilka punktów z zagrywki i pierwsza partia zakończyła się korzystnie dla rywalek 25:23.

W kolejnym secie lepiej spisywały się zawodniczki z Jarosławia, które już na początku seta prowadziły 6:2. O przerwę w meczu poprosił trener Andrzej Ojrzanowski, po której udało się odrobić straty. Do końca partii utrzymywał się wynik remisowy, bądź z minimalną przewagą dla rywalek. Popełnione błędy w zagrywce przy ostatnich piłkach zdecydowały o wygranej seta ekipy z Jarosławia.

Trzeci set zawodniczki AZS AWF Warszawa rozpoczęły bardzo udanie, doprowadzając do przewagi 5:2. Dobrymi atakami popisała się reprezentantka kraju, Małgorzata Jasek. Druga część seta należała już zdecydowanie do młodych siatkarek z Jarosławia. Przypieczętowały zwycięstwo w całym meczu wygrywając trzeciego seta 25:15.

Po dwóch przegranych meczach, siatkarki AZS AWF Warszawa zajęły 4 miejsce w inauguracyjnych rozgrywkach Młodej Ligi U23 o Mistrzostwo Polski.

Wróć