Aktualności

I runda Pucharu Polski siatkarek

W najbliższy piątek – 29 września - drużyna siatkarek AZS AWF UKSW Warszawa wyjeżdża do Świdnicy na turniej w ramach I rundy Pucharu Polski, w tym roku rozgrywany jest on w nieco innej formie. W drugim etapie drużyny zostały podzielone na 4 grupy, które wyłonią uczestników kolejnych etapów. Oprócz akademiczek o zwycięstwo w turnieju w Świdnicy będą walczyć Wisła Warszawa, MKS Polonia Świdnica oraz Enea Energetyk Poznań.

Poznajmy naszych przeciwników:

- Wisła Warszawa – Jest to drużyna, która powstała w 2014 roku jako jedna z sekcji Fundacji Wisła Warszawa. Od początku istnienia przez ostatnie 3 sezony siatkarki Wisły prowadził trener Mirosław Zawieracz. Debiutancki sezon – 21 zwycięstw, 0 porażek – został zwieńczony awansem do I ligi.  W pierwszym sezonie na zapleczu ekstraklasy drużyna uplasowała się na 3 miejscu – zdobywając brązowy medal tych rozgrywek. Wtedy też po raz pierwszy Wisła zagrała w Pucharze Polski, jednak odpadła w V rundzie po porażce z Legionovią Legionowo. Zespół wyraźnie się wzmocnił, aby w sezonie 2016/2017 walczyć o najwyższe cele. Mając na swoim koncie tylko jedną porażkę siatkarki Wisły zdobyły tytuł Mistrza Polski I ligi, który dał im szansę walki o awans do OrlenLigi. Jednak w barażach uległy drużynie AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zyskały spory rozgłos również tym, że dotarły do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie przegrały z późniejszym zdobywcą tego trofeum – Chemikiem Police. W tym sezonie zmieniony został sztab trenerski, drużynę prowadzi zespół – Dominik Stanisławczyk oraz Jakub Krebok. Do składu dołączyły Katarzyna Mróz, Monika Kutyła, Magdalena Jurczyk, Katarzyna Połeć, Zuzanna Kucińska, Paulina Biranowska i Mirjana Djurić-Bergendorff.

  • Skład zespołu na sezon 2017/2018:

Magdalena Saad
Paulina Biranowska
Zuzanna Kucińska
Elena Nowgorodczenko
Katarzyna Nadziałek
Marta Wellna
Karolina Ciaszkiewicz-Lach
Katarzyna Marcyniuk
Monika Kutyła
Joanna Sobczak
Katarzyna Połeć
Katarzyna Mróz
Magdalena Jurczyk

Trener: Dominik Stanisławczyk
II trener: Jakub Krebok

- Enea Energetyk Poznań – wielosekcyjny klub sportowy, który powstał w 1958 roku. W 2003 zespół siatkarek grający pod nazwą Dantera Poznań zdobył wicemistrzostwo Polski, jednak potem nie zanotowali na swoim koncie większych osiągnięć, drużyna siatkarska seniorek od 2010 występowała w rozgrywkach II ligi kobiet. W wyniku porozumienia z klubem Proxima Kraków od tego sezonu drużyna będzie walczyć w I lidze. W tym roku drużynę prowadzi zespół trenerski – Marcin Patyk i Dominik Hajduk. W przygotowaniach przedsezonowych zespół brał udział w kilku turniejach i sparingach – Poznań Cup – 3 miejsce, Ochota Cup – 2 miejsce.

  • Skład zespołu na sezon 2017/2018:

Natalia Bogdnowicz
Aleksandra Gancarz
Klaudia Felak
Iwona Zuzel
Agata Sklepik
Karolina Bohdanowicz
Barbara Cembrzyńska
Aleksandra Pasznik
Klaudia Świstek
Beata Pawlicka
Emilia Oktaba
Zuzanna Melewska
Katarzyna Bagrowska
Agnieszka Wołoszyn
Katarzyna Balicka
Klaudia Gajewska
Julia Rakowska
Alicja Szafrańska
Weronika Balcerzak
Jagoda Januszkiewicz

Trener-Marcin Patyk
II trener-Dominik Hajduk

- MKS Polonia Świdnica – klub działający od 1949 roku. Stanowi mocny ośrodek szkoleniowy na Dolnym Śląsku jeśli chodzi o grupy młodzieżowe w siatkówce. W swoim dorobku mają kilkanaście medali mistrzostw Polski juniorek, ale też seniorek. Wiele zawodniczek ze Świdnicy zasiliło Reprezentację Polski. W ostatnich klatach drużyna występuje w II lidze. Siatkarki ze Świdnicy będą gospodyniami tegorocznego turnieju I Rundy Pucharu Polski.

  • Skład zespołu na sezon 2017/2018:

Klaudia Kołodziejczak 
Ania Śmidowicz
Ania Maziakowska 
Ola Małodobra 
Natalia Gezella 
Aleksandra Druciak 
Patrycja Telega 
Wiktoria Paluszkiewicz 
Alicja Krusiewicz 
Magda Tomaszewska 
Paulina Jewiarz 
Agnieszka Adamek 
Patrycja Kuncman 
Justyna Baran 
Sandra Mielczarek 
Ewa Woźniak 

Trener: Mateusz Dąbrowski 
II trener: Magdalena Sadowska

Nasze siatkarki w piątek 29 września zmierzą się z Eneą Energetykiem Poznań o godzinie 17:00, w sobotę 30 września z Wisłą Warszawa o 12:00, a w niedzielę 1 października z MKS Polonią Świdnicą, również o godzinie 12:00.

Wróć