Aktualności

Nie żyje Krzysztof Liedel

Były zawodnik AZS AWF Warszawa, prezes Polskiego Związku Rugby - miał 51 lat. Zmarł 18 kwietnia w Warszawie w szpitalu MSWiA. Od ponad miesiąca zmagał się z COVID-19. 

Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia. Trzymajcie się Kochani. 

Krzysztofie byłeś świetnym prezesem, super kolegą, fajnym rugbistą. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. 

 

Pożegnanie Krzysztofa Liedla (msza święta) we wtorek 27 kwietnia o godz. 10.00 w Warszawie w Kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa ul. Przy Bażantarni 3. 

Pogrzeb dzień później na Cmentarzu Komunalnym w Dęblinie o godz. 14.00.

Poniżej informacje, jakie przekazała nam rodzina Krzysztofa. 

Każdy kto chce Go pożegnać, zamiast kupować kwiaty, może wspomóc cel, który był bardzo bliski Jego sercu, poprzez dokonanie wpłaty na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie. 

Przekaz środków na: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Opactwie. Numer konta: 33 8736 0006 3007 3700 8596 0001

(strona internetowa SOSW w Opactwie: http://soswopactwo.pl/ )

Gdyby okazało się, że ze względu na panujące obostrzenia i ograniczenia liczby osób w kościele, nie wszyscy mogliby wejść do środka, przed kościołem znajduje się plac z nagłośnieniem, a drzwi do świątyni pozostaną otwarte. 

Dla osób, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu, będzie istniała możliwość obejrzenia transmisji internetowej Mszy Świętej na kanale youtube 

parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie:

https://www.youtube.com/channel/UCPJaqasUmZgHo5jisn-rym

 

 

Krzysztof Liedel (ur. 25 czerwca 1969 w Warszawie, zm. 18.04.2021 w Warszawie) – polski prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, doktor nauk wojskowych. 

Dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, kierownik Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas oraz pracownik naukowy Instytutu Badań nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Redaktor naczelny kwartalnika „Terroryzm: zagrożenia – prewencja – przeciwdziałanie”.

Syn Stanisława i Danuty. Od 1988 pełnił służbę w Milicji Obywatelskiej, a następnie w Policji. Słuchacz Akademii Spraw Wewnętrznych od 1989. 

W latach 1989–1993 słuchacz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 

W latach 1995–2005 pracował w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie był naczelnikiem Wydziału Logistyki Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i wykładowcą w Zakładzie Prawa i Taktyki Kryminalistycznej. 

W latach 2005–2007 pracował w MSWiA, gdzie był naczelnikiem Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego, członkiem Stałej Grupy Eksperckiej Międzyresortowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym i kierownikiem zespołów zadaniowych Międzyresortowego Centrum ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Międzynarodowego Terroryzmu.

Wykładowca Collegium Civitas w Warszawie, Akademii Obrony Narodowej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 

Stypendysta rządu Stanów Zjednoczonych (uczestniczył między innymi w finansowanym przez Departament Stanu USA Programie International Visitor Leadership). 

Niezależny ekspert Sekcji ds. Zapobiegania Terroryzmowi Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

Członek International Association of Crime Analysts oraz International Association for Counterterrorism & Security Professionals.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego (AON), nauk o polityce (Instytut Studiów Politycznych PAN) oraz organizacji i zarządzania (WAT). 

W 2009 obronił pracę doktorską Zarządzanie zasobami informacyjnymi w warunkach zagrożeń terrorystycznych dla bezpieczeństwa państwa, napisaną pod kierunkiem prof. Piotra Sienkiewicza na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej. 

Autor książek, monografii i ponad 50 artykułów na temat terroryzmu i jego zwalczania oraz bezpieczeństwa informacyjnego. W czerwcu 2013 ukazała się książka "Gliniarz", która powstała na bazie doświadczeń pracy w policji Krzysztofa Liedla, jej współautorem jest Marcin Ciszewski.

W 2015 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

 

Wróć