Aktualności

Kawęcki po raz trzeci z rzędu mistrzem świata!

Radosław Kawęcki zdobył złoty medal mistrzostw świata Windsor 2016 w pływaniu na krótkim basenie! Polak wygrał z czasem 1:47.63.

To trzecie z rzędu zwycięstwo Radosława Kawęckiego podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym. Polak triumfował również w latach 2012 oraz 2014. W Kanadzie po pięćdziesięciu metrach prowadził Mitchell James Larkin. Drugie miejsce ex aequo zajmowali wtedy Kawęcki oraz Jacob Pebley, którzy tracili szesnaście setnych sekundy do Australijczyka. 

Na półmetku rywalizacji Kawęcki był już liderem. Na drugiej pozycji znajdował się Pebley (+0.45), a na trzeciej - Larkin (+0.69). 50 metrów przed końcem podopieczny Pawła Słomińskiego miał sekundę i 28 setnych przewagi nad Amerykaninem, a 1:57 - nad Larkinem. Reprezentant Polski jeszcze powiększył prowadzenie i zwyciężył. Larkin ostatecznie znalazł się tuż za podium. Pebley zachował drugą pozycję. Brązowy medal zdobył Masaki Kaneko. Japończyk miał najlepszy czas półfinałów (Kawęcki uzyskał wtedy drugi rezultat).

Dla urodzonego w 1991 roku polskiego zawodnika był to drugi finał podczas mistrzostw świata 2016. W wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Źródło: sportowefakty.pl

Wróć