Aktualności

Kawęcki i Roguski Mistrzami Polski w pływaniu

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w pływaniu odbyły się na pływalni AQUA Lublin w dniach 18-21.05. Klub AZS AWF Warszawa reprezentowało 12 zawodników, w tym 9 mężczyzn i 3 kobiety.

Zawody zaczęły się bardzo udanie dla naszej kadry. Już w pierwszym dniu mistrzostw mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa Radosława Kawęckiego w konkurencji 200 m stylem grzbietowym. Poza obroną tytułu z przed roku, zawodnik zapewnił sobie również minimum na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie.

W tej samej konkurencji 7. miejsce zdobył Jan Suchan, a stawkę na 10. miejscu zamykał Adam Dubiel. Tego samego dnia srebrny medal wywalczyła sztafeta 4x200 m w stylu dowolnym (Ćwiek Kacper, Biś Daniel, Dubiel Adam, Kawęcki Radosław).

W niezwykle wyrównanej rywalizacji na 100 m w stylu grzbietowym Radosław Kawęcki zajął 2. miejsce przegrywając z Tomaszem Polewką zaledwie o jedną setną sekundy.

Srebrny medal wywalczyła również sztafeta 4x100 m stylem zmiennym w składzie: Kawęcki Radosław, Ciężkowski Dominik, Roguski Bartłomiej, Dubiel Adam.

Bezkonkurencyjny na dystansie 200 m stylem klasycznym okazał się Bartłomiej Roguski (na zdjęciu) zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

Najlepszą zawodniczką wśród kobiet była Dominika Janiszewska, która zajęła 4. miejsce na 1500 m w stylu dowolnym oraz 6. miejsce w konkurencji 400 m w stylu zmiennym i 800 m w stylu dowolnym.

Klasyfikację drużynową zawodnicy AZS AWF Warszawa zakończyli na ósmym miejscu:

1 AZS UMCS Lublin
2 AZS AWF Katowice
3 Juvenia Wrocław
4 Śląsk Wrocław
5 AZS AGH Kraków
6 MKP Szczecin
7 Kormoran Olsztyn
8 AZS AWF Warszawa

Foto: Jakub Tomasz Pecio

Wróć