Aktualności

Kolejny dreszczowiec piłkarek ręcznych

Remis na własne życzenie.

Mecz w Gliwicach od początku był bardzo zacięty i oscylował wokół remisu. Za sprawą zbyt szybko oddawanych przez nas rzutów gospodynie wyprowadziły kilka skutecznych kontr i przegrywaliśmy już 5:10. Na szczęście po poprawieniu kilku elementów schodzimy na przerwę z zaledwie 1 bramka straty. Drugą połowę zaczynamy ospale i znowu tracimy kilka bramek.

Od 50 minuty walka zaczyna się od nowa mamy remis i walkę bramka za bramkę. W obu zespołach uaktywniły się bramkarki, a także pada spora ilość rzutów z nieprzygotowanych pozycji i żadna ekipa nie może zakończyć ataku bramką.

Przełamujemy niemoc w 58 minucie, po czym bronimy zaciekle i Eliza Osińska odbija rzut rywalki. Wydawało by się, że wygraną mamy w kieszeni, gdyż wszystkie atuty były po naszej stronie. Trenerzy wzięli czas i mamy 45 sekund do końca spotkania i 1 bramkę przewagi. Ale niestety w tym czasie dwukrotnie nie potrafimy utrzymać się przy piłce ani oddać rzutu na bramkę z czego raz pada wyrównująca bramka...

Na 7 sekund do końca mamy jeszcze kontrę bezpośrednią, ale zawodniczka gospodyń fauluje naszą zawodniczkę bez piłki i mamy na pocieszenie rzut bezpośredni i jedynie 2 minuty kary dla faulującej. O ile ostatnia sytuacja jest niezrozumiała, gdyż faul należało uznać za faul taktyczny to niestety obiektywnie trzeba przyznać, że to my nie potrafiliśmy rzucić bramki mając 45 sekund do końca spotkania i piłkę w ręku...

Cieszy natomiast postawa 16 letniej Juli Stencel. Młodziutka skrzydłowa wykorzystała dogrania koleżanek i rzuciła 2 bramki ze 100 % skutecznością!

SPR Sośnica Gliwice - AZS AWF Warszawa 23:23 (14:13)

SPR Sośnica Gliwice: Wróbel, Mrozek 1, Kobusińska 2, Reichel 1, Walus 1, Kowalczyk 5, Zizulewska, Krzymińska 1, Nowak, Abramowicz 6, Platnickaja, Bassek 2, Golec 4.

Kary: 12 minut (Bassek, Abramowicz - 2x 2 min, Platnickaja, Nowak)
Karne: 2/3

AZS AWF Warszawa: Kuźmicka, Osińska - Sulborska 8 (2/3), Pawłowska 5, Lewandowska 4, Rozmus 2, Stencel 2, Gutowska 1, Kmin 1, Kajtek.

Kary: 8 minut (Rozmus 2x 2 mi, Sulborska, Pawłowska)
Karne: 2/3

Wróć