Aktualności

Derby dla AZS-AWF Warszawa

            Piłkarki ręczne w    sobotę 7.11 podejmowały na Hali Gier,     dobrze im znany zespół, UKS Varsovia     Warszawa. Warto tutaj wspomnieć, że w     zespole AWFu obecnie gra kilka   wychowanek zespołu Varsovii: Julita   Jabłońska, Joanna Marzewska oraz   Aleksandra Janicka. Ostatnia wymieniona   zawodniczka przeszła do naszego klubU w   tym sezonie. Spotkanie od początku   zapowiadało się na ciekawe starcie. Obie   drużyny są pretendentami do objęcia   pierwszego miejsca w tabeli po   zakończonych rozgrywkach.

            Od początku   spotkania trwała wyrównana walka. Dobra   gra w obronie oraz znakomita dyspozycja   w  bramce Agnieszki Kuźmickiej spowodowała, że w 21 minucie przewaga AWF wzrosła do trzech oczek 8:5. Niestety taka różnica bramkowa utrzymywała się tylko do 26 minuty, kiedy na tablicy widniał wynik 11:8. Po czasie na żądanie drużyny gości Varsovia odrobiła straty i przed końcową syreną doprowadziła do wyrównania 11:11.
Początek drugiej połowy rozpoczął się zdecydowanie na korzyść AWF-u. Dzięki mocnej obronie i szybkim kontratakom nasz zespół w 33 minucie wyszedł na czterobramkowe prowadzenie. Wydawało się, że AWF zacznie budować bezpieczną przewagę, jednak Varsovia nie dawała za wygraną. Na osiem minut przed końcem drużyna gości objęła pierwsze w tym meczu prowadzenie 21:22. W 52 minucie 23 bramkę dla Varsovii rzuciła Weronika Weber. Okazało się, że to było ostatnie trafienie zespołu Varsovii, a do końca meczu AWF zdołał zdobyć 4 bramki, kończąc spotkanie wynikiem 25:23.

Kuźmicka, Nazimek; Lewandowska, Chrapusta 4, Granicka, Szczukocka 1, Chabrova 6, Gierszewska, Ściernicka, Bilik 5, Kozak 2, Wójcik, Nawara, Janicka 5, Jabłońska, Dąbrowska 2

Zespół AZS AWF Warszawa zajął 1 miejsce w tabeli gr.C notując sobie trzy zwycięstwa i jedną porażką.

 

Fot. Rafał Bogucki

Wróć