Aktualności

Sparta Oborniki zwycięska w 18. kolejce szczypiornistek

Rewelacyjna druga połowa w wykonaniu szczypiornistek Sparty Oborniki zapewniła im zwycięstwo w meczu 18. kolejki I ligi kobiet. Zawodniczki pokonały zespół AZS-u AWF Warszawa 34:26.

Początek spotkania dobrze otworzyła Martyna Rozmus, która w pierwszych minutach meczu rzuciła dla AZS-u AWF Warszawa dwie bramki. Skrzydłowa Akademiczek miała jednak dużego pecha - już w 5. minucie gry doznała kontuzji kolana i warszawianki musiały bez niej kontynuować rywalizację z podopiecznymi Michała Pietrzaka.

Wśród nich fantastycznie grała Joanna Gładecka, która w krótkim czasie zdobyła trzy bramki z rzędu, które pozwoliły Spartankom nawiązać kontakt z przyjezdnymi. Chwilę później rzut karny wykorzystała Agata Wasiak i w 8. minucie był remis 6:6. 

Zaciekła rywalizacja trwała przez następnych kilkanaście minut - bramki padały raz po jednej, raz po drugiej stronie boiska. W końcówce pierwszej odsłony meczu świetnie zagrały jednak warszawianki, których obrona skutecznie powstrzymywała gospodynie przed zdobyciem gola. Pozwoliło im to wypracować przewagę i do szatni schodziły prowadząc 18:15. 

Dzięki świetnej dyspozycji Agaty Wasiak (aż 11 trafień w całym meczu) oraz Alicji Ślęzak po przerwie zawodniczki z Obornik zaczęły powoli odrabiać straty. Jeszcze przez kilkanaście minut na parkiecie toczył się wyrównany bój, jednak wkrótce szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę gospodyń.  

 

Wykorzystały one moment przestoju w szeregach drużyny ze stolicy i w 48. minucie po trafieniu Joanny Gładeckiej prowadziły już 26:22. Wytrąciło to z równowagi Akademiczki, które mimo starań nie były w stanie zatrzymać oborniczanek. 

Gospodynie już do samego końca miały kontrolę nad wydarzeniami na boisku. AZS-owi nie pomagał fakt, że zawodniczki wielokrotnie były odsyłane na ławkę kar. W 57. minucie w wyniku trzeciego wykluczenia czerwoną kartkę ujrzała Paulina Sulborska. Spartanki wykorzystały fakt gry w przewadze i powiększyły jeszcze prowadzenie, ostatecznie zwyciężając 34:26.

SKF KPR Sparta Oborniki - AZS AWF Warszawa 34:26 (15:18) 

Sparta: Niezgodzka, Rychlewska - Wasiak 11, Gładecka 7, Ślęzak 5, Filoda 4, Żołyniak 4, Sowa 1 Zwolińska 1, Dobrołowicz 1, Kaszkowiak, Matysek
Karne: 3/3
Kary: 6 min. (Filoda 4 min., Ślęzak 2 min.)

AZS AWF: Kuźmicka, E. Osińska - Szczepanik 6, Sulborska 4, Kmin 4, Pawłowska 4, Nieścioruk 3, Skoczeń 3, Rozmus 2, Gutowska, Kajtek
Karne: 2/2
Kary: 14 min. (Sulborska 6 min., czerwona kartka, Pawłowska 4 min., Skoczeń, Gutowska - po 2 min.)

Sędziowie: Mateusz Kozik, Sebastian Kudźba (Koszalin)
Liczba widzów: 280

Źródło: Joanna Chmara, www.sportowefakty.wp.pl

Wróć