Aktualności

World Athletics Relays

Lekkoatleci KS AZS AWF Warszawa wywalczyli dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Świata Sztafet rozgrywanych na Stadionie Śląskim.

Nasi zawodnicy rozpoczęli swoje sztafetowe rywalizacje w sobotę wieczorem. Prawdziwym fenomenem pierwszego dnia zawodów okazała się sztafeta pań 4x100, która awansowała do biegu finałowego. Warto zaznaczyć, że w sztafecie tej pobiegła Pia Skrzyszowska. Dzięki awansowi do finałów, sama sztafeta uzyskała kwalifikację na zbliżające się igrzyska olimpijskie

Swój debiut na imprezie, zaliczyła także sztafeta płotkarska, w składzie której wystartował nasz płotkarz Krzysztof Kiljan. Ostatecznie sztafeta płotkarska, z czasem 56.68 zdobyła srebrny medal (Krzysztof Kiljan, Damian Czykier, Zuzanna Hulisz, Klaudia Wojtunik).

Ostatnią sztafetą, w której wystąpili w sobotę nasi lekkoatleci była sztafeta 4x400 m - w której wystartowali Dariusz Kowaluk oraz Wiktor Suwara. Niestety, ich sztafecie nie udało zakwalifikować się do niedzielnych finałów.

Ostatniego dnia Mistrzostw mogliśmy ponownie kibicować sztafecie 4x100 m pań i naszej Pii Skrzyszowskiej. Lekkoatletki w fenomenalnym stylu, z czasem 44.10, zdobyły srebrny medal (Pia Skrzyszowska, Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska).

DW.

(Zdjęcie zostało wykonane przez Michała Laudego).

Wróć