Aktualności

Startują 66. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

19 lekkoatletów KS AZS AWF Warszawa rozpoczyna dzisiaj swoje zmagania podczas 66. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce!

 

Podczas pierwszego dnia zawodów dziewiętnastu naszych zawodników będzie rywalizowało w ramach dziesięciu konkurencji. Mistrzostwa Polski nasi lekkoatleci rozpoczną od wieloboju kobiet i mężczyzn, reprezentować nas będą Kornelia Sura oraz Olivier Tarasiewicz (trener Marek Rzepka).

Zaraz po wieloboistach wystartują Szymon Dziuba (trener Maciej Wojtkowski)  oraz Karolina Łozowska (trener Jakub Ogonowski), którzy wystąpią w eliminacjach biegu na 400 m.

Foto. IG Szymon Dziuba

 

Zaraz po Szymonie oraz Karolinie, wystartuje Dominik Adamczewski (trener Andrzej Wołkowycki), który Sylwana Gajda (trener Grzegorz Wrona) w eliminacjach biegu na 800 m

Foto. IG Dominik Adamczewski

Po kilkugodzinnej przerwie około godziny 15:00 z powrotem będziemy mogli emocjonować się startami naszych lekkoatletów. Właśnie o tej porze rozpocznie się rywalizacja w trójskoku kobiet, w której wystąpi Sandra Sikorska (trener Michał Łukasiak).

 

Foto. Paweł Skraba 

Zaraz po trójskoku kobiet, będziemy mogli kibicować Mai Szymanek (trener Maciej Wojtkowski), które weźmie udział w skoku o tyczce. 

Foto. IG Maja Szymanek 

W trakcie trwania konkursu skoku o tyczce rozpocznie się także rywalizacja na płotkach. W biegu na 60 m przez płotki wystartują Martyna Skierkowska, Anna Wojcieszek oraz Julia Żurowska (trener Paweł Rączka).

Foto. Paweł Skraba

Foto. FURS

Po godzinie 16 rozpocznie się konkurs trójskoku mężczyzn, w którym reprezentować nas będą Rafał Sulwirski oraz Jan Kulmaczewski (trener Michał Łukasiak).

Foto. IG Rafał Sulwirski

Chwilę później na hali pojawią się nasze sprinterki - Pia Skrzyszowska (trener Jarosław Skrzyszowski), Paulina Paluch (trener Jacek Zamecznik), Ada Kołodziej (trener Paweł Kędzior), które będą rywalizowały w biegu na 60 m.   

 

Foto. Pia Skrzyszowska

 

Foto. IG Paulina Paluch

Foto. Paweł Skraba

Po godzinie 17 rozpoczną się ostatnie starty naszych lekkoatletów. Wiktoria Łuczak (trener Radosław Olszewski) będzie rywalizowała w pchnięciu kulą kobiet. Następnie w biegu na 1500 m pobiegnie Agnieszka Chorzępa, natomiast w konkursie mężczyzn wystąpi Adam Włodarczyk (trener Andrzej Wołkowycki).  

Foto. PZLA

 

Wróć