Aktualności

Podsumowanie Halowych Mistrzostw Europy

Za nami już Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Najlepsi lekkoatleci Europy przez cztery dni rywalizowali o medale w Arenie Toruń.

Podczas Mistrzostw reprezentowało nas trzech lekkoatletów: Pia Skrzyszowska, Artur Noga i Krzysztof Kiljan wszyscy w biegu na 60 m ppł.

Nasi zawodnicy swoje starty rozpoczęli od sobotnich eliminacji. Na pierwszy ogień poszły panie, tutaj w rolach głównych wystąpiła Pia Skrzyszowska, która poprawiła swój rekord życiowy - 7.96

Foto. Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk - strona PZLA

Po eliminacjach pań, wystartowali panowie, tutaj mocno trzymaliśmy kciuki za awans Artura Nogi 7.84 oraz Krzysztofa Kiljana 7.73. Obaj nie mieli problemu z awansem do półfinałów zawodów.

 

Foto. Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk - strona PZLA

 

Niedzielne zmagania zaczęliśmy od naszych płotkarzy, którzy walczyli o awans do finałów biegu na 60 m ppł. Niestety,  Krzysztofowi Kiljanowi oraz Arturowi Nodze nie udało się zakwalifikować do biegu finałowego na 60 m ppł. Artur przebiegł w czasie 7.76, a Krzysztof 7.84. 

Foto. Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk - strona PZLA

Fenomenalnie, zaprezentowała się Pia Skrzyszowska w swoim biegu półfinałowym. Oprócz awansu do finału rozgrywek Pia drugi raz podczas Halowych Mistrzostw Europy poprawiła swój rekord życiowy 7.88! Wynik osiągnięty przez naszą lekkoatletkę jest trzecim rezultatem w historii polskich płotków!

W finale Mistrzostw reprezentowała nas tylko Pia Skrzyszowska, w swoim ostatnim biegu osiągnęła czas 7.95, tym samym zajmując piąte miejsce podczas Mistrzostw. 

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom oraz ich trenerom. Bez Was nie moglibyśmy przeżywać tylu wyjątkowych, sportowych emocji!

DW

  

Wróć