Aktualności

Dominacja i pokaz siły Pii na Copernicus Cup w Toruniu

Fot. Paweł Skraba
 
Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 60 metrów przez płotki podczas mityngu ORLEN COPERNICUS CUP 2023, który został rozegrany w Toruniu. Nasza gwiazda znów była bliska pobicia rekordu Polski.
 
Wydarzeniem imprezy był właśnie finał biegu na 60 m przez płotki, w którym Pia Skrzyszowska kolejny raz zaatakowała rekord Polski ustanowiony przed 43-laty przez Zofię Bielczyk (7.77 s).
Pisaliśmy, że studentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego kilka dni temu w Łodzi uzyskała czas 7.78s.  W Toruniu pobiegła wolniej o… kolejną jedną setną sekundy.
 
Pia: - Bardzo blisko rekordu Polski, ale jest chociaż rekord mityngu. To jest bardzo dobry rezultat, cieszę się z niego. Forma ma przyjść na marzec w Stambule, gdzie odbędą się Halowe Mistrzostwa Europy. Nie wiem, kiedy przyjdzie ten dzień, gdy zrobię rekord Polski. Cały czas jestem blisko, może tam?
 
Uczestnicy tegorocznej edycji ORLEN Copernicus Cup Toruń, podobnie jak we wcześniejszych latach, zachwyceni byli atmosferą panującą w hali. Kujawy i Pomorze starają się organizację Halowych Mistrzostw Świata w 2026 roku.
Pia: - To jest jedna z lepszych hal w Europie. Były tu świetne mistrzostwa Europy, myślę, że Mistrzostwa Świata też byłyby tu świetnie zorganizowane. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli tu właśnie będą Mistrzostwa Świata.
 
W imprezie startowali również inni nasi zawodnicy z AZS AWF Warszawa: Kryscina Cimanouska zajęła trzecie miejsce (7.32), Paulina Paluch była szósta w biegu na 60 m, Krzysztof Kiljan również zajął szóste miejsce w biegu na 60 m ppł, a tuż za podium w biegu na 800 m ukończył wyścig Mateusz Borkowski. Podopieczny trenera Andrzeja Wołkowyckiego osiągnął czas 1:47.27.
 
Wszystkim naszym #NajlepszymzNajlepszych serdecznie gratulujemy 
 
Już 18 lutego najlepsi polscy lekkoatleci wrócą do Torunia, by przez dwa dni walczyć o medale Halowych Mistrzostw Polski. Z kolei w dniach 2-5 marca w Stambule odbędą się Halowe Mistrzostwa Europy, które zakończą sezon halowy w lekkiej atletyce.
 
Fot. Paweł Skraba

Wróć