Aktualności

Dwa medale judoków podczas Pucharu Polski

Tegorocznego Pucharu Polski w Judo rozgrywany był w Piasecznie. Dwóch naszych zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. zaczynamy od walk Oleksya Lysenko.

Nasz judoka swoje zmagania rozpoczął od półfinału. Swoją pierwszą walkę rozgrywał z piątym zawodnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Rywalizacja zakończyła się bardzo szybko, bo już po około minucie, Oleksii wykonał dwa rzuty i przed końcem regulaminowego czasu zakończył swoje pierwsze spotkanie.  

W walce finałowej Oleksii spotkał się z bardzo doświadczonym multimedalistą mistrzostw Polski oraz medalistą Pucharu Świata. Po raz kolejny nasz judoka bardzo szybko uporał się ze swoim przeciwnikiem. Już w drugiej akcji udało mu się zaskoczyć swojego konkurenta i tym samym rzucić nim na IPPON. 

Tym samym dla Oleksya Lysenko był to już piąty złoty medal Pucharu Polski Seniorów. 

 

Oleksii Lysenko

Nasz drugi medalista, Radosław Koszczyński swoją pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem z Poznania. Przez całe spotkanie nasz judoka zdecydowanie dominował nad przeciwnikiem, na którym skutecznie wykonał rzut Waza-Ari, co poskutkowało  zakończeniem walki przed czasem.

Radek, w swojej drugiej walce, zmierzył się z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Od początku spotkania, to rywal narzucił swój styl walki, co doprowadziło naszego judokę do popełnienia kilku błędów, skutkujących wykonaniem przez rywala kończącego rzutu na IPPON. 

Po tym spotkaniu nasz judoka trafił do repasaży, w których pewnie wygrał swoje kolejne dwie walki. Po repasażach ekscytowaliśmy się walką o brązowy medal. W tym spotkaniu Radek zdecydowanie zdominował swojego rywala. Pewnie kontrolował swoją walkę, pokazując, jak wygląda judo w swojej najlepszej odsłonie. Tym samym Radosław Koszczyński, po skończonej walce, mógł pochwalić się zdobyciem brązowego medalu Pucharu Polski w Judo. 

 

Radosław Koszczyński

 

OL DW

Wróć