Aktualności

Brązowy medal Oleksiya Lysenko na Pucharze Europy!

W miniony weekend stolica Czech gościła najlepszych europejskich judoków, w tym naszego zawodnika Oleksiya Lysenkę, który podczas  European Judo Open zdobył brązowy medal!

Pierwszą swoją walkę nasz judoka miał z reprezentantem Czech, któremu to Oleksii szybko narzucił swój styl walki, tym samym doprowadzając do trzech kar przeciwnika i wygrania pojedynku. 

Druga walka naszego judoki także przebiegła po jego myśli. Jego rywalem był dawny kolega z Ukrainy. Nasz zawodnik prowadził walkę na dwie kary, co zmusiło przeciwnika do popełnienia kolejnego błędu, który poskutkował rzuceniem na IPPON, tym samym kończąc samą walkę przed czasem. 

Półfinałowe spotkanie z przedstawicielem Ukrainy było bardzo wyrównane, nasz zawodnik doprowadził do dogrywki. W ósmej minucie Oleksii zaryzykował i niestety został skontrowany. 

W walce o brąz nasz zawodnik zmierzył się z reprezentantem Rumunii. Już w trzeciej minucie spotkania Oleksii wykonał skuteczną akcję, co poskutkowało zdobyciem cennych punktów oraz taktycznym doprowadzeniem walki do końca.

Ostatecznie Oleksii Lysenko może cieszyć się zdobyciem brązowego medalu European Judo Open!

OL; DW

 

 

Wróć