Aktualności

Zwycięstwo na starcie Ekstraligi

Futsalistki AZS AWF Warszawa na inaugurację sezonu 2017/2018 Ekstraligi kobiet pokonały w meczu derbowym AZS UW 2:1 (1:0). Bramki dla „Królowych Warszawy” zdobyły Kinga Zajączkowska oraz Monika Wasil.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczęły podopieczne trenera Zbigniewa Tyca. Prowadziły grę, odcinając rywalki od piłki, jednak brakowało finalizacji ataków. Z dobrej strony pokazała się między innymi Monika Lipa, nowa zawodniczka AZS AWF Warszawa, jednak nie była w stanie pokonać Zuzanny Nikisz. W 7. minucie przed szansą na wpisanie się na listę strzelczyń stanęła Marta Witoń. Kapitan naszej drużyny oddała strzał bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak i tym razem bez zarzutu interweniowała bramkarka gospodyń tego starcia. Futsalistki reprezentujące Uniwersytet Warszawski nie ograniczały się tylko do defensywy. W 9. minucie dogodną sytuację wykreowała sobie Katarzyna Włodarczyk, dając Ewelinie Łowickiej okazję do zaprezentowania bramkarskich umiejętności. 120 sekund później brązowe medalistki Akademickich Mistrzostw Polski wreszcie dopięły swego. Szarża prawą flanką Kingi Zajączkowskiej zakończyła się golem, dającym AZS AWF Warszawa zasłużone prowadzenie. Po tym trafieniu napór gości wcale nie zmalał, lecz piłka ponownie nie mogła znaleźć drogi do bramki Zuzanny Nikisz. W 18. minucie Karolina Kołomyjec uderzyła z lewego skrzydła, lecz kąt był zbyt ostry, by zaskoczyć bramkarkę AZS UW i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem przyjezdnych.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się znacząco, choć trzeba przyznać, że gospodynie miały nieco więcej do powiedzenia. Znakomicie między słupkami spisywała się jednak Ewelina Łowicka. Przewaga AZS AWF Warszawa mogła powiększyć się już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry, jednak kolejna próba Karoliny Kołomyjec nie zakończyła się po jej myśli i rywalki zdołały wybić piłkę przed linią bramkową. W 23. minucie pożytek ze swojej lewej nogi chciała zrobić Marta Witoń, lecz i tym razem obronną ręką wyszła z tej sytuacji Zuzanna Nikisz. Konsekwentne ataki zawodniczek Zbigniewa Tyca opłaciły się już minutę później. Piłka została wycofana do reprezentantki Polski, Moniki Wasil, a ta na oczach selekcjonera Wojciecha Weissa podwyższyła stan rywalizacji precyzyjnym uderzeniem na dalszy słupek. Futsalistki z AWF-u nie zamierzały osiadać na laurach – w 27. minucie najpierw szczęścia szukała Marta Witoń, a chwilę później zawodniczka ta znakomicie wyłożyła piłkę Marii Worosilak, która jednak posłała ją obok słupka. Z biegiem czasu gra nieco się wyrównała i gospodynie miały swoje szanse na zanotowanie kontaktowego trafienia, lecz jak w transie broniła Ewelina Łowicka. Nasza bramkarka wreszcie jednak skapitulowała. W 38. minucie Katarzyna Włodarczyk, która już w poprzednim sezonie dała się naszej drużynie nie raz we znaki, zdobyła pierwszego gola dla AZS UW w nowym sezonie Ekstraligi. W końcówce nie brakowało więc emocji. Trenerka gospodyń postanowiła pozwolić nawet bramkarce w dołączeniu się do ataków drużyny, co na szczęście nie przyniosło zamierzonego rezultatu i futsalistki AZS AWF Warszawa mądrze broniły się aż do końcowej syreny, utrzymując prowadzenie 2:1, które daje nam nie tylko pierwszy komplet punktów w tym sezonie, ale i podtrzymuje dla zespołu przydomek „Królowych Warszawy”.

Już w najbliższy weekend zagramy pierwszy domowy pojedynek w trwającej już kampanii. Do Hali Gier zawita beniaminek Ekstraligi, Żyrardowianka Żyrardów. AZS AWF Warszawa będzie musiał radzić sobie w tym spotkaniu bez Klaudii Grodzkiej oraz Moniki Wasil, które zostały powołane do reprezentacji Polski i będą wówczas przebywały na zgrupowaniu w Ostródzie.

11 listopada 2017, godz. 17:00
AZS Uniwersytet Warszawski – AZS AWF Warszawa 1:2 (0:1)
Włodarczyk 38’ – Zajączkowska 11’, Wasil 24’

AZS UW: 7. Zuzanna Nikisz, 23. Joanna Trzcińska, 24. Marta Walczak, 17. Paulina Pokraśniewicz, 13. Katarzyna Włodarczyk, 19. Anna Grabowska, 14. Katarzyna Jeryng, 16. Katarzyna Orlińska, 9. Julia Przybyłkowicz, 20. Zuzanna Maronde, 3. Maria Wyrzykowska, 22. Karolina Skrzypczyk

AZS AWF Warszawa: 1. Ewelina Łowicka - 2. Kinga Zajączkowska, 4. Karolina Kołomyjec, 7. Marta Witoń, 11. Maria Worosilak, 6. Monika Wasil, 8. Klaudia Grodzka, 10. Inga Kania, 15. Monika Lipa, 19. Monika Kowalska, 20. Joanna Jakubczak, 69. Michalina Brzezińska

Foto: Maricn Selerski

Wróć