Aktualności

Przed nami mecz na szczycie Ekstraligi Futsalu Kobiet

Futsalistki AZS AWF Warszawa w niedzielę, 2 grudnia rozegrają kolejne spotkanie wyjazdowe. „Królowe Warszawy” tym razem wyruszą do Wielkopolski, gdzie ich rywalkami będą zawodniczki AZS UAM Poznań.

Podopieczne Zbigniewa Tyca po trzech kolejkach Ekstraligi nadal zachowują miano niepokonanych. W ubiegły weekend  akademiczki ze stolicy rozprawiły się w Gdańsku z AZS UG, wygrywając 5:1 po trafieniach Klaudii Grodzkiej, Moniki Lipy, Ingi Kani, Kingi Zajączkowskiej i Moniki Wasil. Tym samym mają na swoim koncie komplet 9 punktów, ponieważ nierozegrane starcie z Żyrardowianką Żyrardów zostanie zweryfikowane jako walkower.

Poznanianki mają w dorobku 6 „oczek”, lecz one również nie zaznały jeszcze porażki (w tym sezonie rozegrały 2 mecze). Sezon rozpoczęły od pewnego zwycięstwa w derbach z Kotwicą Kórnik 7:2, a przed tygodniem udało im się pokonać w Warszawie AZS UW 4:2. Potyczka z naszym zespołem będzie dla UAM-u pierwszym starciem w tym sezonie Ekstraligi Futsalu Kobiet przed własną publicznością.

-  Czeka nas bardzo trudny i na pewno emocjonujący mecz, gdyż właśnie tak wyglądały dotychczasowe pojedynki pomiędzy zespołami z Poznania i Warszawy. Jesteśmy dobrze przygotowani, a dziewczyny aż się palą do gry. Liczymy na kolejne trzy punkty w tym sezonie i utrzymanie pozycji lidera rozgrywek – zapowiedział w rozmowie z „Naszym Głosem Poznańskim” trener gospodyń sobotniego starcia, Wojciech Weiss.

Potyczki warszawskiego AWF-u z poznańskim UAM-em zawsze wzbudzają wiele emocji. W ubiegłym sezonie zespoły te zmierzyły się ze sobą trzykrotnie. W lidze w obu przypadkach górą były futsalistki z Wielkopolski, które u siebie zwyciężyły 5:2, a w stolicy 4:2. Zawodniczki prowadzone przez Zbigniewa Tyca rewanż wzięły jednak w ćwierćfinale Akademickich Mistrzostw Polski, kiedy to wygrały 2:1, kończąc ostatecznie turniej na trzecim miejscu.

Warto poinformować, że mecz na szczycie Ekstraligi będzie transmitowany na żywo w internecie. Znajdziecie ją klikając TUTAJ. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Mariusz Kańkowski

Wróć