Aktualności

Po kolejne ligowe punkty do Gdańska

Futsalistki AZS AWF Warszawa po dwóch kolejkach Ekstraligi mają na swoim koncie komplet sześciu punktów. Po kolejne „oczka” podopieczne Zbigniewa Tyca udały się nad morze, gdzie zmierzą się z AZS Uniwersytet Gdański.

„Królowe Warszawy” mają już za sobą co prawda dwie serie gier, lecz na ligowych parkietach pojawiły się tylko raz. Sezon zainaugurowały derbowym triumfem nad AZS UW 2:1, a w 2. kolejce miały zmierzyć się przed własną publicznością z Żyrardowianką Żyrardów. Starcie, które pierwotnie miało odbyć się 18 listopada zostało przełożone na miniony czwartek. Mimo gotowości naszej drużyny do tego starcia, futsalistki beniaminka Ekstraligi nie pojawiły się w stolicy, oddając tym samym spotkanie walkowerem. Akademiczki z Warszawy zamiast meczu z zespołem z Żyrardowa, zagrały więc wewnętrzny sparing, by jak najlepiej przygotować się do kolejnej ligowej potyczki. W spotkaniu tym wzięło udział także kilka zawodniczek Warszawskiej Akademii Piłkarskiej.

AZS UG ma za sobą tylko jeden ligowy mecz, który zostanie zresztą zweryfikowany jako walkower. W 1. kolejce futsalistki z Gdańska rozbiły na wyjeździe Żyrardowiankę Żyrardów aż 13:0, lecz beniaminek Ekstraligi wycofuje się z rozgrywek po zaledwie jednym rozegranym meczu, co oznacza, że ten okazały rezultat zostanie anulowany. Mimo wszystko spotkanie to pokazało, że jedną z najgroźniejszych zawodniczek UG będzie w niedzielnym starciu Natalia Urbanowicz. Kapitan najbliższych rywalek AZS AWF Warszawa we wspomnianym meczu z Żyrardowianką strzeliła bowiem aż pięć bramek.

Warto dodać, że nasz zespół jeszcze nigdy nie przegrał z zespołem UG. W ubiegłym sezonie stołeczne futsalistki mierzyły się z drużyną Tomasza Aftańskiego dwukrotnie. W rundzie jesiennej w Hali Gier AWF udało się wygrać 3:0, natomiast rewanż kompletnie nie udał się rywalkom, które w Gdańsku uległy aż 0:8. Oba zespoły miniony sezon Ekstraligi zakończyły w ćwierćfinale. AZS AWF Warszawa odpadł wówczas po dwumeczu z ROW-em Rybnik, natomiast AZS UG nie dał rady uporać się z późniejszymi mistrzyniami – AZS Uniwersytet Jagielloński.

Mecz 3. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet pomiędzy AZS Uniwersytet Gdański, a AZS AWF Warszawa zostanie rozegrany w niedzielę 26 listopada o godzinie 16:00.

Mariusz Kańkowski

Wróć