Aktualności

Pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem. UAM lepszy od AWF-u

AZS AWF Warszawa uległ na wyjeździe drużynie AZS UAM Poznań 1:5 (1:2). Oznacza to pierwszą porażkę naszego zespołu w tym sezonie Ekstraligi Futsalu Kobiet, lecz „Królowe Warszawy” nadal pozostają w czołówce Grupy Północnej.

Bardzo doświadczone futsalistki ze stolicy Wielkopolski, mające w dodatku atut własnego parkietu, wyszły na prowadzenie w 6. minucie po uderzeniu Alicji Zając. AZS AWF Warszawa nie zamierzał jednak łatwo odpuścić. Udało się przetrwać chwilowe oblężenie bramki Eweliny Łowickiej i wyprowadzić zabójczy kontratak, wykończony przez Karolinę Kołomyjec, która doprowadziła do wyrównania. Po chwili przyjezdne miały nawet okazję do wyjścia na prowadzenie, lecz uderzenie z rzutu wolnego zakończyło się tylko obiciem słupka. Optycznej przewagi w prowadzeniu gry nie udało się jednak przekuć na kolejne trafienia. Zemściło się to w 14. minucie, kiedy Monika Skowrońska zdobyła bramkę na 2:1, zapewniając swojej ekipie prowadzenie do przerwy.

W drugiej odsłonie podopieczne Zbigniewa Tyca nie miały już tyle do powiedzenia, a gospodynie były bezlitośnie skuteczne. Już niespełna 120 sekund po wznowieniu gry sprytem wykazała się Alicja Busza, która wykorzystała błąd warszawskiej defensywy. Trafienie to podcięło skrzydła „Królowym Warszawy”, którym nie dopisało również szczęście. W 33. minucie Klaudia Grodzka była bliska kontaktowej bramki, lecz piłka po jej uderzeniu trafiła tylko w poprzeczkę. Jak zawsze świetnie dysponowana Ewelina Łowicka nie miała wiele do powiedzenia w 36. minucie. Po kolejnym faulu arbiter zmuszony był podyktować przedłużony rzut karny, który na gola zamieniła Alicja Busza. Ostatni cios drużynie warszawskiego AWF-u zadała w samej końcówce Katarzyna Tarnowska, ustalając tym samym końcowy rezultat na 5:1.

2 grudnia, godz. 18:00, Poznań
AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa 5:1 (2:1)
Zając 6, Skowrońska 14, Busza 22, 36 (k), Tarnowska 39 - Kołomyjec 8

 

Mariusz Kańkowski

Wróć