Aktualności

Mistrz Polski za mocny dla akademiczek

AZS AWF Warszawa przegrał w meczu ostatniej kolejki Ekstraligi futsalu kobiet z AZS UAM Poznań 2:4, tym samym kończąc sezon regularny na drugim miejscu w grupie północnej.

Świetnie w mecz weszły gospodynie, których napór przyniósł efekt już w 2. minucie. Lewą flanką szarżowała Maria Worosilak, dośrodkowała w pole karne, a odbitą przez zawodniczkę gości piłkę zgarnęła Klaudia Dymińska, precyzyjnym strzałem wyprowadzając AZS AWF Warszawa na prowadzenie. W 4. minucie szczęścia próbowała Magdalena Zduńczyk, lecz jej uderzenie poszybowało obok słupka. Po przeciwnej stronie w 5. minucie Annie Strawie zagroziła Marta Kosiorek, lecz nasza bramkarka bez zarzutów wywiązała się ze swoich obowiązków. Pod bramką mistrzyń Polski poważnie zakotłowało się w 8. minucie. Najpierw uderzała Klaudia Dymińska, a następnie Marta Witoń, lecz w obu przypadkach pewnie interweniowała Dominika Dewicka. Po chwili zawodnicza UAM-u nie miała okazji do wykazania się, gdyż Monika Wasil trafiła zaledwie w słupek do niemal pustej bramki.

W 11. minucie posłała piłkę obok bramki, lecz już kilkadziesiąt sekund później ekipa z Poznania dopięła swego. Po kontrataku do remisu doprowadziła Alicja Zając. Klaudia Dymińska miała w 13. minucie szansę na drugiego gola, lecz piłka odbiła się od słupka i opuściła plac gry. W drugiej połowie kilka okazji do wykazania się miały obie bramkarki. Dominika Dewicka dwukrotnie musiała być czujna przy uderzeniach Patrycji Kowalskiej, natomiast Anna Strawa zaprezentowała swoje umiejętności po strzale Alicji Zając.

Na drugą połowę została przez trenera Zbigniewa Tyca oddelegowana między słupki Ewelina Łowicka, która popisała się już w 3. minucie po zmianie stron, broniąc dwa groźne strzały przyjezdnych. W 24. minucie była ona jednak bezradna przy kontrze podopiecznych Wojciecha Weissa. Podanie Alicji Zając zamieniła na gola Monia Marczak, posyłając piłkę między nogami naszej bramkarki. Bardzo szybko odpowiedzieć chciała Klaudia Dymińska, jednak tym razem nie trafiła nawet w światło bramki. Między słupki celowała natomiast Inga Kania, po której strzale spektakularną interwencją popisała się Dewicka. W 27. minucie udało się doprowadzić do remisu. Magdalena Zduńczyk chciała wrzucić piłkę w pole karne, a niefortunnie interweniowała Adrianna Sikora, dezorientując własną bramkarkę, która wyszła, by przeciąć dośrodkowanie. W efekcie, odbita od głowy futsalistki UAM-u piłka znalazła się w siatce, a na tablicy widniał wynik 2:2.

Swoich sił próbowała w 31. minucie Maria Worosilak, po której indywidualnej akcji zmuszona do interwencji została ponownie Dominika Dewicka. Niewykorzystane okazje zemściły się w 34. minucie, kiedy to na listę strzelczyń wpisała się Adrianna Sikora, wykorzystując indywidualny błąd Patrycji Kowalskiej. Gościom udało się w 37. minucie zadać jeszcze jeden cios, który potwierdził znakomitą dyspozycję mistrzyń Polski. Wynik na 4:2 dla AZS UAM Poznań ustaliła Marta Kosiorek, pakując piłkę do pustej bramki, po tym jak Ewelina Łowicka wyszła z własnego pola karnego próbując zapobiec groźnej akcji. Na końcówkę do gry została oddelegowana również i bramkarka, jednak na nic się to zdało i AZS AWF Warszawa musiał po raz drugi w tym sezonie przełknąć gorycz porażki z obrończyniami tytułu. Sezon regularny podopieczne Zbigniewa Tyca zakończyły zatem na drugiej pozycji i w fazie play-off podejmą trzeci zespół grupy południowej.

4 lutego 2017, godz. 19:00
AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań 2:4 (1:1)
Dymińska 2′, Sikora 27′ (s) – Zając 12′, Marczak 27′, Sikora 34′, Kosiorek 37′

AZS AWF Warszawa: Anna Strawa, Ewelina Łowicka – Monika Wasil, Marta Witoń (k), Maria Worosilak, Klaudia Dymińska, Karolina Kołomyjec, Dominika Dymitrowicz, Klaudia Grodzka, Inga Kania, Patrycja Kowalska, Magdalena Zduńczyk, Anna Pepłowska

AZS UAM Poznań: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Monika Marczak, Alicja Zając, Laura Czudzińska, Adrianna Sikora, Katarzyna Tarnowska, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Anna Machowiecka, Marta Kosiorek, Renata Senkowska, Aleksandra Tyl

Wróć