Aktualności

Hit futsalowej Ekstraligi dla mistrzyń Polski

W hitowym starciu 5. kolejki Ekstraligi futsalu kobiet AZS AWF Warszawa uległ aktualnym mistrzyniom kraju reprezentującym AZS UAM Poznań 2:5 (0:3). Tym samym futsalistki ze stolicy przerwały swoją serię czterech kolejnych zwycięstw i rok 2016 kończą z 12 punktami na koncie. Takim samym dorobkiem pochwalić mogą się zawodniczki z Poznania.

Już w 3. minucie Laura Czudzińska wykończyła kontratak gospodyń, wyprowadzając mistrzynie Polski na prowadzenie.  Chwilę później okazję do wyrównania miała Klaudia Grodzka, lecz trafiła jedynie w słupek. W 5. minucie kolejną kontrę wyprowadziły zawodniczki z Poznania. Tym razem refleksem błysnęła MVP poprzedniej kolejki Ekstraligi Ewelina Łowicka, która po raz drugi skapitulować musiała w 9. minucie. Szybką akcję zainicjowaną przez bramkarkę Dominikę Dewicką wykończyła Marta Kosiorek.

W 12. minucie zawodniczkom AZS AWF Warszawa udało się na chwilę przejąć inicjatywę, czego efektem były groźne strzały Moniki Wasil (obok słupka), Kingi Zajączkowskiej (nad poprzeczką) i celna próba Klaudii Dymińskiej. Zaskoczyć nie dała się jednak reprezentantka Polski, Dominika Dewicka. W 18. minucie gospodynie wyprowadziły trzeci zabójczy kontratak. Na listę strzelczyń wpisała się Alicja Zając. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy dwukrotnie oko w oko z bramkarką z Poznania stanęła Maria Worosilak, lecz nie udało jej się zdobyć kontaktowego gola i do szatni mistrzynie Polski schodziły prowadząc 3:0.

Po zmianie stron bardzo szybko zaatakowały futsalistki ze stolicy, lecz Klaudia Grodzka w sytuacji sam na sam ze swoją koleżanką z kadry, nie była w stanie umieścić piłki w siatce. W 25. minucie świetny atak po stronie gości próbowała wykończyć Klaudia Dymińska, jednak ponownie na przeszkodzie stanął słupek. Cztery minuty później zawodniczki AZS AWF Warszawa dopięły swego. Trafienie zapisała na swoim koncie Anna Pepłowska, co wróżyło wielkie emocje w kolejnych minutach. Po kolejnych czterech minutach było już tylko 3:2 dla zawodniczek ze stolicy Wielkopolski. Ponownie na listę strzelczyń wpisała się Pepłowska i AZS AWF wyczuł swoją szansę na doprowadzenie do remisu. Nie było to nierealne, jednak nadzieje podopiecznych Zbigniewa Tyca pogrzebała swoim drugim trafieniem Alicja Zając.

Wówczas szkoleniowiec gości postawił wszystko na jedną kartę, wprowadzając na boisko Annę Strawę, która wspierała swoje koleżanki w polu. Ryzyko zemściło się w 37. minucie, kiedy po stracie jednej z zawodniczek AWF-u hat-tricka skompletowała Alicja Zając, definitywnie grzebiąc nadzieje naszego zespołu na wywiezienie z Poznania choćby punktu. W ostatnich sekundach po raz trzeci słupek przeszkodził „Królowym Warszawy” w zdobyciu gola, wobec czego spotkanie na szczycie zakończyło się  wyraźną wygraną mistrzyń Polski 5:2

18 grudnia, godz. 19:00
AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa 5:2 (3:0)
Czudzińska 3′, Kosiorek 9′, Zając 18′, 36′, 37′ – Pepłowska 29′, 33′

Mariusz Kańkowski

Wróć