Aktualności

Futsalistki wracają na Halę Gier AWF!

W najbliższy czwartek, 23 listopada zainaugurowany zostanie nowy sezon Ekstraligi Futsalu Kobiet na Hali Gier. AZS AWF Warszawa podejmie przed własną publicznością beniaminka rozgrywek, Żyrardowiankę Żyrardów.

Oba zespoły mają już za sobą spotkania 1. kolejki. „Królowe Warszawy” na starcie sezonu czekała trudna, derbowa przeprawa z AZS UW. Z tej wojny nerwów, udało się zwycięsko wyjść brązowym medalistkom Akademickich Mistrzostw Polski. Podopieczne trenera Zbigniewa Tyca dzięki bramkom Kingi Zajączkowskiej i Moniki Wasil wygrały 2:1 (w końcówce kontaktowego gola dla gospodyń zanotowała Katarzyna Włodarczyk). Futsalistki z AWF-u chciałyby pójść za ciosem i podobnie, jak przed rokiem, rozpocząć sezon od serii wygranych. W minionej kampanii, warszawianki gorycz porażki przełknęły bowiem dopiero w 5. kolejce.

W odmiennych nastrojach do czwartkowej rywalizacji przystąpią zawodniczki z Żyrardowa. Na inaugurację sezonu 2017/2018 doznały one dotkliwej porażki, ulegając we własnej hali AZS Uniwersytet Gdański aż 0:13, więc nadal czekają choćby na premierowe trafienie w rozgrywkach Ekstraligi. Beniaminka nie można jednak lekceważyć. Należy bowiem przypomnieć, że futsalistki z tego 40-tysięcznego miasta w ubiegłym sezonie jak burza szły w Pierwszej Lidze Futsalu Kobiet. W grupie północnej nie miały sobie równych i z 4 zwycięstwami oraz 2 remisami w 6 meczach zanotowały bezpośredni awans do Ekstraligi. Ogromny w tym udział miała Monika Ziółkowska, której udało się strzelić aż 15 bramek.

Pierwotnie spotkanie to miało zostać rozegrane w sobotę, 18 listopada, lecz z uwagi na chorobę szkoleniowca ekipy z Żyrardowa, termin meczu uległ zmianie. Plusem takiego obrotu spraw jest fakt, iż AZS AWF Warszawa nie podejdzie do tego starcia w składzie uszczuplonym o brak reprezentantek Polski. Klaudia Grodzka i Monika Wasil w ostatni weekend, czyli w czasie gdy miał zostać rozegrany mecz 2. kolejki, brały udział w zgrupowaniu kadry Wojciecha Weissa. Nasze futsalistki wystąpiły dwukrotnie przeciwko reprezentacji Finlandii. Polki niestety oba starcia przegrały (1:2 i 2:3), lecz gwiazdy ekipy trenera Zbigniewa Tyca mogą być zadowolone ze swojej postawy, czego dowodem są powołania na kolejne zgrupowanie.

Mecz 2. Kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet pomiędzy AZS AWF Warszawa, a Żyrardowianką Żyrardów odbędzie się w czwartek, 23 listopada o godzinie 20:00 w Hali Gier AWF na ulicy Marymonckiej 34.

Mariusz Kańkowski

Wróć