Aktualności

Futsalistki ponownie zagrają na Hali Gier, rywalem Uniwersytet Gdański!

Futsalistki ponownie zagrają na Hali Gier, rywalem Uniwersytet Gdański!

W środę 17 stycznia futsalistki AZS AWF Warszawa rozegrają drugi domowy mecz w tym roku. Ich rywalkami będzie ekipa znajdująca się w tabeli tuż za ich plecami – AZS Uniwersytet Gdański.

Podopieczne Zbigniewa Tyca przystępują do tego starcia w bardzo dobrych nastrojach. W jedynym jak dotąd starciu rozegranym w 2018 roku „Królowe Warszawy” udowodniły swoją dominację w stolicy, wygrywając 5:3 w derbowym meczu z AZS UW. Hat-trickiem popisała się wówczas Klaudia Dymińska, która będzie na pewno stanowiła spore zagrożenie dla defensorek z Uniwersytetu Gdańskiego - Uważam, że niepotrzebnie straciłyśmy te bramki w końcówce, chyba trochę odpuściłyśmy. Ale w porównaniu do pierwszego meczu, w którym było 2:1, dzisiaj zagrałyśmy dużo lepiej. Mogłyśmy co prawda strzelić więcej, ale cieszę się z wygranej – powiedziała po derbowym triumfie „Bulwa”.

Nieoceniona w pojedynku z Uniwersytetem Warszawskim była także rola Eweliny Łowickiej, którą czytelnicy portalu „Tylko Kobiecy Futbol” wybrali MVP 6. kolejki Ekstraligi - Wiele razy ratowała nam skórę. Odwaliła kawał dobrej roboty, dziękuję jej za to! – nie kryje pochwał pod adresem swojej koleżanki Klaudia Dymińska. Wtóruje jej imienniczka, Klaudia Grodzka - Z przebiegu całego meczu myślę, że wynik 5:3 był sprawiedliwy. Aczkolwiek mógł się ten mecz różnie skończyć, bo popełniałyśmy bardzo dużo błędów. Mamy dużo szczęścia i dobrą bramkarkę – oceniła starcie z UW reprezentantka Polski. Naszą zawodniczkę chwaliły nie tylko koleżanki z zespołu, ale i rywalki – Gdyby nie Ewelina Łowicka, jestem niemal przekonana, że mogłoby się to skończyć remisem, a może nawet naszym zwycięstwem, bo nasze okazje były bardziej klarowne. Przyznam, że z każdym strzałem miała coraz lepsze interwencje… - stwierdziła po końcowym gwizdku Katarzyna Włodarczyk, która strzeliła naszemu zespołowi dwie bramki.

Pojedynek z Uniwersytetem Gdańskim w ramach 8. kolejki jest rozgrywany wyjątkowo w środku tygodnia, ponieważ już w najbliższy weekend futsalistki AZS AWF Warszawa czeka wyprawa do Szczecina i walka w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski. Podopieczne Zbigniewa Tyca, które bronią wywalczonego przed rokiem brązowego medalu, trafiły do grupy B, gdzie ich rywalkami będą Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Poznańska i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

AZS UG po pięciu rozegranych meczach plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Futsalistki prowadzone przez Tomasza Aftańskiego wygrały dwa mecze, a trzykrotnie schodziły z parkietu pokonane. Przed kilkoma dniami zawodniczki znad morza podejmowały u siebie liderki – AZS UAM Poznań i nie były w stanie sprawić niespodzianki. Przegrały bowiem 1:4. Jeszcze wyższym rezultatem zakończyło się pierwsze starcie UG z AZS AWF. Pod koniec listopada „Królowe Warszawy” rozbiły swoje rywalki na gdańskim parkiecie aż 5:1 - Jeśli chodzi o sam udział w fazie play-off, to możemy być go już pewni, ale nadal pozostaje otwarta sprawa, z którego miejsca awansujemy. Pamiętajmy, że jeden czołowy zespół wypadł i tylko jeden nie przystąpi do play-offów o mistrzostwo Polski. Walczymy oczywiście o jak najwyższe miejsce i nie zamierzamy odpuszczać w meczu z Gdańskiem, który jest przecież tuż za nami w tabeli – zapowiada trener Zbigniew Tyc.

Mecz 8. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS AWF Warszawa – AZS Uniwersytet Gdański odbędzie się w środę, 17 stycznia. Pierwszy gwizdek planowany jest na godzinę 18:00. Link do wydarzenia można znaleźć klikając TUTAJ.

 

Mariusz Kańkowski

 

Wróć