Aktualności

Futsalistki na fotelu lidera!

Do prestiżowego pojedynku doszło w hali Uniwersytetu Warszawskiego przy Banacha 2a. W 3. kolejce futsalowej Ekstraligi kobiet AZS AWF Warszawa nie dał szans AZS UW, wygrywając 4:1 (2:1). Nasza drużyna zwyciężyła w derbach stolicy dzięki trafieniom Kingi Zajączkowskiej, Klaudii Dymińskiej, oraz dwóm bramkom samobójczym zawodniczek gospodarzy.

Grające w roli gości futsalistki AZS AWF bardzo szybko objęły prowadzenie. Wynik rywalizacji otworzyła już w 2. minucie Kinga Zajączkowska. Równie szybko po stracie bramki otrząsnęły się jednak gospodynie, w 4. minucie doprowadzając do remisu za sprawą celnego strzału Julii Odolińskiej. Podopieczne Zbigniewa Tyca starały się dyktować tempo gry i jeszcze przed przerwą udało im się wyjść na ponowne prowadzenie. Sporego pecha miała bramkarka UW, Zuzanna Nikisz, która wpakowała piłkę do własnej siatki.

Po zmianie stron zawodniczki AZS AWF Warszawa nie dały się już zaskoczyć, w pełni kontrolując przebieg meczu. Gol był tylko kwestią czasu, co potwierdziła bramka na 3:1 z 24. minuty. Znowu na listę strzelczyń samobójczym golem wpisała się zawodniczka UW. Pechowcem okazała się Sylwia Padiasek. Niepokonane w tym sezonie futsalistki reprezentujące Akademię Wychowania Fizycznego nie ustawały w atakach, co przyniosło skutek w samej końcówce. Na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem meczu, swoją drugą w tym sezonie bramkę strzeliła Klaudia Dymińska, ustalając wynik derbów Warszawy na 4:1.

Za nami już trzy kolejki Ekstraligi. AZS AWF Warszawa wobec dzisiejszej dotkliwej porażki AZS UAM Poznań (1:5 z Kotwicą Kórnik) jest obecnie jedyną niepokonaną drużyną w grupie północnej, gdzie oczywiście zasiada na fotelu lidera. W 4. serii gier nasza drużyna wróci do własnej hali. 10 grudnia podejmie tam zespół z Kórnika, który dzisiejszym triumfem nad mistrzyniami Polski pokazał, że nie będzie łatwym przeciwnikiem.

4 grudnia 2016, godz. 16:00
AZS Uniwersytet Warszawski – AZS AWF Warszawa 1:4 (1:2)
Odolińska 4′ – Zajączkowska 2′, Nikisz 17′ (s), Padiasek 24′ (s), Dymińska 39′

AZS UW: 7. Zuzanna Nikisz – 22. Karolina Skrzypczyk, 10. Marta Walczak (k), 4. Sylwia Padiasek, 19. Urszula Sieńko, 9. Marlena Smolińska, 8. Urszula Salawa, 20. Julia Przybyłkowicz, 23. Katarzyna Orlińska, 13. Katarzyna Włodarczyk, 15. Aleksandra Orzechowska, 16. Julia Odolińska, 17. Aleksandra Mielniczuk

AZS AWF Warszawa: 1. Ewelina Łowicka, 77. Anna Strawa – 2. Kinga Zajączkowska, 6. Monika Wasil, 7. Marta Witoń (k), 15. Klaudia Dymińska, 4. Karolina Kołomyjec, 5. Dominika Dymitrowicz, 8. Klaudia Grodzka, 11. Patrycja Rola, 13. Joanna Jakubczak, 19. Patrycja Kowalska, 23. Anna Pepłowska, 69. Michalina Brzezińska

Wróć