Aktualności

Futsalistki będą musiały odrabiać straty

W pierwszym spotkaniu fazy play-off Ekstraligi futsalu kobiet AZS AWF Warszawa uległ TS ROW Rybnik 2:4 (1:2). Jakże cenne w kontekście rewanżu bramki wyjazdowe dla „Królowych Warszawy” strzeliły Kinga Zajączkowska i Klaudia Dymińska.

Już przed tym starciem podopieczne Zbigniewa Tyca podkreślały, że czeka ich bardzo trudna przeprawa, co potwierdziło się od pierwszych minut na parkiecie w Rybniku. Mimo kilku prób gospodyń, to zawodniczki ze stolicy otworzyły wynik meczu. Po niespełna dziesięciu minutach gry, podbramkowe zamieszanie wykorzystała Kinga Zajączkowska. AZS AWF Warszawa prowadzenie zdołał utrzymać zaledwie przez kilkadziesiąt sekund. W dość kontrowersyjnych okolicznościach arbiter podyktował rzut karny dla ekipy z Rybnika, który pewnie wykorzystała Aneta Szymanowska. Nie minęło wiele czasu, a gospodynie wyszły na prowadzenie dzięki trafieniu zdobywczyni 10 goli w sezonie zasadniczym, Agaty Sobkowicz. W późniejszych minutach goście napierali, lecz bez zarzutów spisywała się Andżelika Dąbek, wobec czego do przerwy na tablicy widniał rezultat 2:1.

Po zmianie stron po raz kolejny jako pierwsze piłkę w siatce umieściły zawodniczki z Warszawy. W 30. minucie Klaudia Dymińska doprowadziła do remisu, który utrzymywał się zaledwie przez około 180 sekund gry. Nie do upilnowania okazał się duet Agata Sobkowicz – Aneta Szymanowska. W 33. minucie prowadzenie ROW-owi dała ta pierwsza, a na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną druga z nich ustaliła wynik na 4:2 dla zespołu ze Śląska.

Rewanż, który daje jeszcze podopiecznym Zbigniewa Tyca nadzieje na awans do finałowej czwórki Ekstraligi zostanie rozegrany w sobotę 18 lutego na Hali Gier AWF Warszawa.

12 lutego 2017, godz. 18:00
TS ROW Rybnik – AZS AWF Warszawa 4:2 (2:1)
Szymanowska 10′ (k), 39′, Sobkowicz 12′, 33′ – Zajączkowska 10′, Dymińska 30′

AZS AWF Warszawa: Ewelina Łowicka – Marta Witoń, Maria Worosilak, Klaudia Dymińska, Kinga Zajączkowska, Klaudia Grodzka, Patrycja Rola, Monika Wasil, Inga Kania, Patrycja Kowalska, Magdalena Zduńczyk, Anna Pepłowska

TS ROW Rybnik: Andżelika Dąbek – Agata Sobkowicz, Magdalena Wójcik, Aleksandra Lizoń, Aneta Szymanowska, Dominika Sykorova, Maria Mihaladova, Anna Konkol, Daria Pluta, Angelika Tlałka, Dorota Młynarczyk

Mariusz Kańkowski

Wróć