Aktualności

Cel jasny - zakończyć rok jako liderki

Przed nami ostatni mecz ligowy w 2016 roku. AZS AWF Warszawa po raz pierwszy w obecnym sezonie Ekstraligi wystąpi poza stolicą, a rywal będzie najmocniejszy z możliwych – aktualne mistrzynie Polski, AZS UAM Poznań.

Liderujące w grupie północnej futsalistki z Warszawy są jedną z największych rewelacji rozgrywek, po czterech kolejkach mając na koncie komplet zwycięstw. Mistrzynie z Poznania poznały już natomiast w obecnej kampanii smak porażki, ulegając w derbach Wielkopolski Kotwicy Kórnik 1:5.

W minioną środę UAM rozegrał zaległy mecz ligowy z Unifreeze Górzno. Poznanianki, które na ten wyjazd wybrały się zaledwie w dziewiątkę, pewnie rozbiły rywalki, triumfując 5:1, choć już po kilkudziesięciu sekundach to gospodynie objęły prowadzenie. Mistrzynie Polski po rozegranych 4 meczach mają zatem w swym dorobku 9 punktów i rok 2016 będą chciały zakończyć zwycięstwem, które znacznie przybliży je do ligowej czołówki.

Łatwo jednak na pewno nie będzie – zapowiada trener AZS AWF Warszawa – Jedziemy do Poznania w bojowych nastrojach. Przed nami bardzo ciężki mecz, UAM to bardzo dojrzały w swojej grze mistrz kraju. Kilka dziewczyn z tego klubu wróciło niedawno ze zgrupowania reprezentacji Polski, gdzie miały okazję pograć na najwyższym europejskim poziomie. Jestem przekonany, że to będzie bardzo trudny mecz, jedziemy tam oczywiście z szacunkiem do przeciwnika, ale chcemy mocno powalczyć – ocenił Zbigniew Tyc.

Kwestia reprezentantek Polski jest bardzo ważna, przedstawiając ekipę prowadzoną przez selekcjonera naszej kadry narodowej, Wojciecha Weissa. Dwie z futsalistek, które walczyły na Turnieju Państw Wyszehradzkich (Alicja Zając i Adriana Sikora), nie pojechały w środku tygodnia do Górzna, co oznacza, że do starcia z AZS AWF Warszawa przystąpią w pełni wypoczęte. Trzeba jednak pamiętać, że do dyspozycji trenera Tyca ponownie będzie natomiast Klaudia Grodzka, która także miała okazję reprezentować biało-czerwone barwy na turnieju w Ostrawie.

Spokojnie do starcia z mistrzyniami Polski podchodzi natomiast Klaudia Dymińska – Myślę, że nie ma czego się bać, UAM przegrał już w tym sezonie jeden mecz. Musimy dać z siebie wszystko i jedziemy do Poznania po zwycięstwo – powiedziała strzelczyni dwóch ligowych bramek dla AZS AWF Warszawa.

Mecz AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa zostanie rozegrany w niedzielę, 18 grudnia. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 19:00. Transmisja na żywo z tego spotkania będzie prowadzona w internecie pod TYM LINKIEM.

Mariusz Kańkowski

Wróć