Aktualności

AZS AWF Warszawa z kolejnym zwycięstwem w Ekstralidze Futsalu Kobiet!

AZS AWF Warszawa z kolejnym zwycięstwem w Ekstralidze Futsalu Kobiet!

W meczu 8. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS AWF Warszawa pewnie pokonał AZS Uniwersytet Gdański 5:2 (1:1). Na listę strzelczyń wpisały się Karolina Kołomyjec, Monika Lipa, Maria Worosilak, a także dwukrotnie Paulina Piątkowska.

Drugi tegoroczny domowy mecz znakomicie rozpoczęły „Królowe Warszawy”. Już w 2. minucie strzał z dalszej odległości oddała Karolina Kołomyjec, a piłka „przełamała” ręce bramkarki gości i znalazła drogę do siatki. Gospodynie szybko mogły również podwyższyć swoją przewagę, lecz tym razem kilkukrotnie na wysokości zadania stawała Weronika Wieżynis, a podopieczne trenera Zbigniewa Tyca ponownie raziły nieskutecznością. Zemściło się to w końcówce pierwszej połowy. W 19. minucie golem bezpośrednio z rzutu wolnego popisała się Aleksandra Rucińska.

Na domiar złego, już cztery minuty po przerwie AZS UG objęło prowadzenie. Futsalistki prowadzone przez Tomasza Aftańskiego wyprowadziły zabójczą kontrę, zwieńczoną trafieniem Natalii Świętoniowskiej. Całkowita utrata przewagi wywalczonej na początku meczu pobudziła zawodniczki ze stolicy do walki. Impuls do ataku dała w 25. minucie Monika Lipa, która indywidualny rajd przez ponad pół parkietu zakończyła doprowadzeniem do remisu. W dalszej części tego starcia, do siatki trafiały już tylko futsalistki AZS AWF Warszawa. Chwilę później Maria Worosilak odzyskała prowadzenie dla naszego zespołu, a trzy minuty po niej na listę strzelczyń wpisała się także Paulina Piątkowska. Ta sama zawodniczka w 36. minucie ustaliła rezultat meczu na 5:2 dla wiceliderek grupy północnej Ekstraligi.

Futsalistki AZS AWF Warszawa już w piątek, 19 stycznia rozpoczynają walkę na Akademickich Mistrzostwach Polski. Podopieczne Zbigniewa Tyca w fazie grupowej zagrają z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Politechniką Poznańską i Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie.

17 stycznia, godz. 18:00
Ekstraliga Futsalu Kobiet – 8. Kolejka
AZS AWF Warszawa – AZS Uniwersytet Gdański 5:2 (1:1)
Kołomyjec 2, Lipa 25, Worosilak 28, Piątkowska 31, 36 – Rucińska 19, Świętoniowska 24

 

Mariusz Kańkowski

Wróć