Aktualności

AWF Warszawa rozpoczyna dziś walkę o obronę tytułu mistrza Mazowsza!

W sobotę 16 grudnia rozpoczynają się Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w futsalu. Tytułu po raz kolejny bronić będzie stołeczny AWF, który poprzednią edycję wygrał pokonując w finale Uniwersytet Warszawski aż 6:1.

Niemal rok temu podopiecznie Zbigniewa Tyca z kompletem zwycięstw przebrnęły przez AMWiM, nie pozostawiając tym samym złudzeń komu należy się puchar i miano najlepszej drużyny w województwie. W ten weekend jedynym celem jest oczywiście powtórzenie tego sukcesu.

„Królowe Warszawy” trafiły do grupy A, gdzie zmierzą się z Wojskową Akademią Techniczną i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Dzisiejszy turniej kobiet rozpocznie się o godzinie 14:20, lecz pierwsze starcie AWF-u zaplanowane jest dopiero na godzinę 16:40. Wówczas zmierzymy się z gospodarzami - WAT-em, natomiast o 19:00 podejmiemy SGGW. Wszystkie mecze rozgrywane są w hali przy ulicy Kartezjusza 1.

Jutro natomiast czeka nas faza play-off. Po dwie drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów. Trafimy więc na kogoś z grona: Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska. Jeśli uda nam się zwyciężyć w grupie A, wówczas swój półfinał zagramy w niedzielę, 17 grudnia o godzinie 15:30. Drugi z półfinałów zaplanowany jest na 16:40. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się o 17:50, natomiast wielki finał punktualnie o 19:00.

Serdecznie zachęcamy do wspierania naszej drużyny na Kartezjusza 1, zarówno podczas dzisiejszej fazy grupowej, jak i jutro, w decydującej fazie rozgrywek.

Mariusz Kańkowski

Wróć