Aktualności

Futsalistki bez awansu do Final Four

AZS AWF Warszawa odpadł w ćwierćfinale futsalowej Ekstraligi kobiet, ulegając w dwumeczu z TS ROW Rybnik. Rewanżowe starcie w stolicy zakończyło się wynikiem 4:2 dla ekipy ze Śląska.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły zawodniczki z Rybnika. Już w 27. sekundzie po strzale Agaty Sobkowicz piłka zatrzepotała w siatce. Pierwszy strzał po stronie AZS AWF Warszawa padł w 3. minucie. Próba Moniki Wasil okazała się jednak niecelna. Chwilę później przyjezdne mogły powiększyć swoją przewagę w dwumeczu do czterech trafień, jednak akcja duetu Agata Sobkowicz – Aneta Szymanowska zakończyła się niecelnym uderzeniem tej pierwszej. W 7. minucie szczęścia po pośrednim rzucie wolnym próbowała Klaudia Dymińska, jednak nie posłała futbolówki nawet w światło bramki. „Królowe Warszawy” dopięły swego w 8. minucie. Indywidualną akcję przeprowadziła Magdalena Zduńczyk, mocno wstrzeliła piłkę w kierunku bramki, a z najbliższej odległości na 1:1 trafiła Monika Wasil. Po kilkudziesięciu sekundach Zduńczyk mogła mieć drugą asystę, lecz jej podania nie zamieniła na gola Patrycja Kowalska. W 11. minucie bramkarskim kunsztem wykazała się Andżelika Dąbek, wychodząc zwycięsko z pojedynku z Ingą Kanią. Pięć minut później wykazała się natomiast Anna Strawa, powstrzymując atak Agaty Sobkowicz. Minutę przed końcem pierwszej połowy ponownie skuteczną szarżą popisała się Magdalena Zduńczyk. Po raz drugi także z bliskiej odległości piłkę do siatki skierowała Monika Wasil, wyprowadzając AZS AWF Warszawa na prowadzenie. W jednej z ostatnich akcji przed przerwą Klaudia Grodzka uratowała gospodynie przed stratą gola, wybijając futbolówkę niemal z linii bramkowej, dzięki czemu po pierwszych 20 minutach rezultat brzmiał 2:1.

Drugą odsłonę rybniczanki także rozpoczęły od mocnego uderzenia. Z rzutu wolnego uderzyła Agata Sobkowicz, omijając mur i posyłając futbolówkę między nogami Strawy. W 27. minucie napór podopiecznych Zbigniewa Tyca nie przyniósł zamierzonego skutku. Najpierw w bramkarkę strzelała Zduńczyk, a dobitka Dominiki Dymitrowicz poszybowała obok słupka. Cztery minuty później groźnie zaatakowały futsalistki z Rybnika. Tym razem przed stratą gola AZS AWF Warszawa uchroniła Maria Worosilak, wybijając uderzenie Agaty Sobkowicz. W ataku gości aktywna z czasem stała się również Aleksandra Lizoń, która jednak dwukrotnie musiała uznać w bezpośrednich pojedynkach wyższość Anny Strawy. Gospodynie dążyły do strzelania bramki, co dało przyjezdnym szansę na przeprowadzanie kontrataków. Po jednej z takich akcji Edyta Botor trafiła w słupek. Już chwilę później, w 38. minucie ROW przypieczętował swój awans do Final Four. Agata Sobkowicz tym razem wystąpiła w roli zawodniczki asystującej, a na listę strzelczyń wpisała się Daria Pluta. Na ostatnich niespełna 180 sekund do gry trener Tyc posłał pięć zawodniczek z pola, kosztem zdjęcia Anny Strawy. Nie przyniosło to jednak zamierzonego skutku – AZS AWF Warszawa nie był w stanie trafić do siatki, co udało się natomiast Agacie Sobkowicz, która kompletując hat-tricka ustaliła wynik dwumeczu na 8:4.

18 lutego, godz. 15:00
AZS AWF Warszawa – TS ROW Rybnik 2:4 (2:1)
Wasil 8′, 19′ – Sobkowicz 1′, 21′, 39′, Pluta 38′

AZS AWF Warszawa: Anna Strawa, Patrycja Rola – Marta Witoń, Kinga Zajączkowska, Klaudia Dymińska, Maria Worosilak, Patrycja Kowalska, Magdalena Zduńczyk, Klaudia Grodzka, Monika Wasil, Karolina Kołomyjec, Inga Kania, Dominika Dymitrowicz, Mariola Dworniczak

TS ROW Rybnik: Andżelika Dąbek – Agata Sobkowicz, Magdalena Wójcik, Aleksandra Lizoń, Aneta Szymanowska, Daria Pluta, Edyta Botor, Anna Konkol, Maria Mihaladova, Marta Kamińska

Mariusz Kańkowski

Wróć