Półkolonie sportowe

Półkolonie sportowe

Dlaczego warto nam zaufać?

Wierzymy, że aktywny wypoczynek to najlepszy wypoczynek dla dzieci, a wakacje są od tego by dzieci odpoczęły od nauki.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Waszych dzieci nasze półkolonie będą zorganizowane zgodnie z rozporządzeniami i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Jesteśmy klubem z ponad 70-letnią tradycją i sukcesami na arenie światowej.

Klub AZS AWF Warszawa od Igrzysk Olimpijskich w Atenach (w 2004) pozostaje najlepszym olimpijskim klubem w Polsce. Miejscem gdzie szkolone są i wychowywane pokolenia znakomitych sportowców (ponad 1000 dzieci i młodzieży w 2019 roku). Od ponad 20 lat jesteśmy także najlepszym klubem sportowym na Mazowszu i 4 w Polsce według Systemu Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Prowadzimy całoroczne szkolenie w 14 sekcjach sportowych na najwyższym krajowym poziomie. Wśród nich są: jeździectwo, judo, lekka atletyka, futsal, kickboxing, pływanie, piłka ręczna, piłka siatkowa, rugby, szermierka, taekwondo olimpijskie, wioślarstwo i zapasy.

Stałym szkoleniem sportowym objętych jest ponad 1000 dzieci i młodzieży, a nasi zawodnicy zdobywają ponad 200 medali mistrzostw Polski rocznie!

Co nas wyróżnia?

To jedyne półkolonie w Warszawie, które w ciagu 5 dni zapewnią dzieciom możliwość poznania tak dużej ilości dyscyplin na profesjonalnych obiektach sportowych pod okiem trenerów specjalistów w tych dyscyplinach. 

Dzięki dużej liczbie opiekunów i niewielkiej grupie, każde dziecko może być pewne, że poświęcimy mu odpowiednią uwagę i do każdego podejdziemy indywidualnie. 

Dodatkowo, zdając sobie sprawę z wysiłku dzieci w ciągu dnia, zapewniamy im 4 pełnowartościowe, energetyczne posiłki od śniadania poprzez drugie śniadanie, dwu daniowy obiad i podwieczorek. Wszystko na terenie AWF.

Najaktywniejsze wakacje w mieście!

Wiemy, że potrzeba ruchu jest naturalną potrzebą człowieka, zwłaszcza młodego człowieka i że zapewnia mu harmonijny rozwój psycho-fizyczny, dlatego właśnie podczas tych wakacji chcielibyśmy wdrożyć Wasze dzieci do czynnego wypoczynku, nauczyć współdziałania ale i szlachetnej rywalizacji.

Półkolonie AZS AWF Warszawa to urozmaicone zajęcia ruchowe, dostosowane do wieku a także sprawności i możliwości naszych podopiecznych. Wśród planowanych dyscyplin i form aktywności znajdą się między innymi :

 

Szermierka - nowoczesna i wszechstronna dyscyplina rozwijająca ogólną sprawność ruchową, szybkość i dynamikę oraz inteligencję. Przez wielu szermierka uważana jest za sport elitarny.

Zumba Kids - zainspirowane rytmami latynoskimi zajęcia taneczno- ruchowe. Połączenie podstawowych kroków tanecznych (merengue, hip-hop, salsa, cumbia) z dostosowanym do wieku treningiem fitness. Zumba Kids zapewnia wspaniałą zabawę przy muzyce i energetyzującą atmosferę.

Rugby TAG – bezkontaktowa odmiana rugby, przeznaczona głównie dla dzieci. Dzięki prostym zasadom i bezpiecznej formie w Rugby Tag może grać każdy bez względu na płeć czy wiek

Lekkoatletyka – czyli „Królowa Sportu”. Różnorodność i mnogość konkurencji wchodzących w jej skład stwarza doskonałe możliwości rozwoju wszystkich cech motorycznych młodego człowieka. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Judo - sztuka walki, która poza samoobroną uczy szacunku do przeciwnika i lojalności wobec mistrza.

Gimnastyka sportowa - wysokie loty na batutach, skoki akrobatyczne do basenu z gąbkami, czyli to co nasze tygryski lubią najbardziej

Pływanie - jedna z najlepszych form aktywności fizycznej, która odciąża kręgosłup, angażując jednocześnie wszystkie grupy mięśni.

A także tak popularne i nie wymagające opisu dyscypliny jak piłka nożna, siatkówka plażowa oraz halowa, koszykówkajazda konnatenis stołowy, nerf czy squash.

 

Oprócz ukierunkowanych zajęć sportowych (aż dwie różne dyscypliny dziennie!), nie zabraknie również innych zabaw i gier ruchowych, zajęć/zabaw integracyjnych, zajęć kształtujących pewność siebie, elementów zajęć plastycznych czy zajęć profilaktyki pierwszorzędowej, która w przyjaznej atmosferze i formie ma przekazać dzieciom wiedzę np.  na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zachowań podczas spotkania z osobą nieznajomą,bezpiecznych zachowań nad wodą, sposobami obrony przed atakiem niebezpiecznych zwierząt czy innych. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów ds. profilaktyki, a treści dostosowane do wieku małych odbiorców.

W planach, w zależności od „dostępności” naszych największych sportowych gwiazd, znajduje się również kameralne- tylko dla uczestników naszych półkolonii spotkanie z jedną z nich, czy też spotkanie z innymi gośćmi (np. zawodowy sędzia piłki nożnej itp.)

Wspaniała lokalizacja, profesjonalne obiekty

Lokalizacja wszystkich odbywających się w ramach naszych półkolonii zajęć to teren jednego z najpiękniejszych kampusów w Europie-  AWF Warszawa (ul. Marymoncka 34). Taka lokalizacja zapewnia nie tylko bezpośrednie sąsiedztwo pięknych terenów parkowo-leśnych Rezerwatu Bielańskiego (a zatem poczujemy się jak na prawdziwych wakacjach:D) ale również znakomite warunki treningowe. Należą do nich m.in. duża hala sportowa, nowoczesny stadion lekkoatletyczny, boiska do piłki nożnej i rugby, hala do gier zespołowych, pływalnia, specjalne pawilony przeznaczone do sportów walki (judo, szermierka, zapasy), sala fitness, korty do squasha, boiska do siatkówki plażowej, pawilon gimnastyki sportowej. Zamknięty teren AWF Warszawa zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Kto może wziąć udział?

Nasza oferta kierowana jest do wszystkich dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat. Zarówno dla tych, które uprawiają już jakąś dyscyplinę sportową, chcą jednak poznać nowe formy ruchu i aktywności, a także dla tych dla których przygoda z aktywnością i sportem dopiero się rozpocznie.

Różne terminy do wyboru

Zapraszamy serdecznie na turnusy naszych półkolonii, które odbywają się od poniedziałku do piątku.

 

Turnus 1 27.06 - 01.07.2022 ukierunkowany na gimnastykę (intensywny)

Turnus 2 11.07 - 15.07.2022 ukierunkowany na gimnastykę

Turnus 3 18.07 - 22.07.2022

Turnus 4 25.07 - 29.07.2022

Turnus 5 01.08 - 05.08.2022

Turnus 6 08.08 - 12.08.2022

Turnus 7 22.08 - 26.08.2022 ukierunkowany na gimnastykę

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 8:00 - 16:30

Najlepsi opiekunowie i trenerzy

Całodzienną opiekę sprawować będzie aż 3 opiekunów (instruktorów, trenerów i wychowawców kolonijnych). Dodatkowo podczas każdych zajęć sportowych opiekę i szkolenie zapewniają najwyższej klasy trenerzy i instruktorzy poszczególnych dyscyplin sportowych.

Jak się zapisać i ile to kosztuje?

Całkowity koszt turnusu - 1050 zł / dziecko

W celu zapisania się należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

W przeciągu kilku dni dostaną Państwo maila z potwierdzeniem dostępności miejsc w wybranym turnusie oraz szczegółowymi instrukcjami. Proszę pamiętać, że wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z udziałem w półkolonii i wymaga potwierdzenia przez organizatora.

Informacje i pytania

Szczegółowych informacji i odpowiedzi na pytania pod numerem tel. 509 468 384, e-mail: dorotahartfil@interia.pl

Ramowy plan dnia czyli co i kiedy

8:00 Zbierzemy się, powitamy, obudzimy i poczekamy na spóźnialskich :D
8:30 Zaczniemy dzień pysznym i pożywnym śniadaniem na terenie kampusu AWF
9:00 Omówimy plan dnia, a następnie podczas zajęć integracyjnych poznamy się, rozruszamy i przygotujemy nasze ciałka do ćwiczeń fizycznych podczas gier i zabaw ruchowych.
Na zakończenie tej części przyda nam się małe i zdrowe„ co nie co” (drugie śniadanie) aby nabrać sił i energii przed kolejnymi czekającymi nas sportowymi wyzwaniami.
10:30 - 12:00 Ukierunkowane zajęcia sportowe z oferty półkolonii (szermierka, zumba kids, judo, siatkówka plażowa i halowa, tenis stołowy, lekkoatletyka, rugby, jazda konna, piłka nożna*) czyli rozwijamy znane lub jeszcze nieznane sportowe pasje.
12:30 Małe, głodne brzuchy potrzebują już wsparcia- wędrujemy zatem za OBIAD
13:00 - 14:00 W ramach popołudniowego odpoczynku nauczymy się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, poznamy zasady komunikowania się bez przemocy, sposoby zachowania wobec agresywnych zwierząt, warunki bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zagrożenia internetu*.
Udoskonalimy swoje zdolości manualne, wzmocnimy pewność siebie podczas gier i zabaw o charakterze relaksacyjnym.
Być może uda nam się spotkać jednego z naszych sportowych mistrzów, zawodników, czy sędziów….i zasypać ich pytaniami (wskazany również mały zeszyt na autografy:D)
14:00 - 15:30 Ukierunkowane zajęcia sportowe z oferty półkolonii (szermierka, zumba kids, judo, siatkówka plażowa i halowa, tenis stołowy, lekkoatletyka, rugby, jazda konna, piłka nożna*) czyli rozwijamy znane lub jeszcze nieznane sportowe pasje.
16:00 jako że nie można wypuścić gości z pustymi rękoma- przed pożegnaniem zjemy wspólnie PODWIECZOREK
16:30 Ze łzami w oczach (z powodu końca zajęć oczywiście) pożegnamy się i z niecierpliwością będziemy czekać na jutro.

*o wyborze dyscyplin decyduje kierownik