Aktualności

Znamy zwycięzcę "Od Zabawy do Sportu" 2019!

Kolejna edycja imprezy „Od Zabawy do Sportu” za nami! W 2019 roku najlepsza okazała się Dzielnica Bemowo, której reprezentantami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 301.

Wielki Finał odbył się 13 grudnia na hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn wyłonionych z dwóch półfinałów.

Z pierwszego półfinału, który odbył się 22 listopada do finału zakwalifikowały się trzy dzielnice:

  • Ursus (Szkoła Podstawowa nr 14)
  • Bielany (Szkoła Podstawowa nr 263)
  • Wawer (Szkoła Podstawowa nr 109)

Niewiele zabrakło drużynom z dzielnic: Praga Północ, Rembertów, Ochota, Targówek oraz Mokotów.

 

W drugim półfinale, który miał miejsce 6 grudnia startowało 9 zespołów, z których do finału przeszły dzielnice:

  • Bemowo (Szkoła Podstawowa nr 301)
  • Białołęka (Szkoła Podstawowa nr 110)
  • Śródmieście (Szkoła Podstawowa nr 29)

Kolejne miejsca zajęły dzielnice: Żoliborz, Wilanów, Wesoła, Praga Południe, Ursynów, Włochy.

Finałowa rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, gdzie nikomu nie brakowało ducha walki. Na pierwszym miejscu tej imprezy jest zabawa, ale drużyny zaciekle ścigały się w konkurencjach takich jak slalomy w szeregach, przenoszenie piłek, wyścigi krabów, rzuty frisbee. Ciekawą konkurencją okazała się również rywalizacja trenerów, która polegała na przejeździe hulajnogą. W zwycięstwo zaangażowani byli zatem nie tylko zawodnicy-uczniowie, ale również ich trenerzy-nauczyciele. W przerwach pomiędzy konkurencjami odbyły się występy magika. Na trybunach głośno dopingowali kibice, przybyli wraz z uczestnikami. Każdy z nich otrzymał zestaw kibica, aby jak najlepiej wspierać swoją drużynę. Dodatkową otuchą dla drużyn byli zawodnicy AZS AWF Warszawa z takich dyscyplin jak piłka ręczna, pływanie, lekka atletyka, zapasy czy taekwondo. Po 10 konkurencjach wyłoniono zwycięską drużynę, którą w roku 2019 okazała się Dzielnica Bemowo. Drugie miejsce zajęła Dzielnica Ursus, a ostatnie miejsce na podium zajęła Dzielnica Wawer, zwycięzca zeszłorocznej edycji. Czwarte miejsca przypadły dzielnicom Bielany, Białołęka i Śródmieście.

Dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom oraz kibicom. Zapraszamy do udziału również w przyszłym roku.

Wróć