Aktualności

Za nami Wielki Finał tegorocznej edycji „Od Zabawy do Sportu”

Za nami Wielki Finał tegorocznej edycji „Od Zabawy do Sportu”. Odbył się na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Spośród sześciu drużyn wyłoniono najlepszych!

Do rywalizacji przystąpili reprezentanci trzech szkół z każdego półfinału. I tak w Wielkim Finale znalazły się: Szkoła Podstawowa nr 109 z Wawra, Szkoła Podstawowa nr 65 z Żoliborza, Szkoła Podstawowa nr 263 z Bielan, Szkoła Podstawowa nr 14 z Ursusa, Szkoła Podstawowa nr 168 z Pragi Południe i Szkoła Podstawowa nr 227 z Targówka.

Swoje półfinały wygrały reprezentacje Wawra i Ursusa, które znacząco wyprzedziły w punktacji zespołu z drugich i trzecich miejsc. Na starcie finału to jednak zupełnie o niczym nie przesądzało, bowiem każda z drużyn zaczynała od zera.

Rywalizacja toczyła się w duchu fair-play i było widać po uczestnikach, że najważniejsza tego dnia była przede wszystkim zabawa, jak sama nazwa imprezy wskazuje. Po rozegraniu dwunastu konkurencji, wśród których były również dedykowane nauczycielom, wyłonione zostały pierwsze trzy miejsca i zdobywcy ex equo czwartych miejsc. Najlepszą sportowo szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 109 z Wawra. Podium uzupełniły Szkoła Podstawowa nr 14 z Ursusa i Szkoła Podstawowa nr 168 z Pragi Południe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy stworzenia pięknego widowiska! Miastu stołecznemu Warszawa, a w szczególności Biurowi Sportu i Rekreacji dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia takich zawodów i sfinansowanie imprez centralnych. Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie dziękujemy za ugoszczenie młodych sportowców w swoich murach. Do zobaczenia za rok! (Albo szybciej, gdzieś na treningach).

Poniżej prezentujemy krótką galerię zdjęciową. Pełna galeria dostępna na stronie: https://www.facebook.com/OdZabawydoSportu/

Wróć