Aktualności

XX Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

31 stycznia 2020 roku podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy zostali nagrodzeni zwycięzcy XX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Celem tego plebiscytu jest promowanie idei sportu wśród mieszkańców Warszawy, a także wyłonienie zwycięzców w kategorii Najlepszego Sportowca Roku, Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego Roku, Trenera Roku, Osobowości Roku, Najpopularniejszego Sportowca Roku, Imprezy Sportowej Roku oraz Sportowej Drużyny Roku.

W tym roku  wśród nagrodzonych mieliśmy mocną reprezentację.

• Nagrodę dla Trenera Roku 2019 w Warszawie otrzymał Adam Skwarski;
  • W głosowaniu na Najlepszego Sportowca Warszawy II miejsce zajęła wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska, III miejsce zajęło dwóch naszych wioślarzy Szymon Pośnik oraz Dominik Czaja, nasza szpadzistka Magdalena Piekarska-Twardochel zajęła IV miejsce w klasyfikacji.

Nie bez powodu Trener Adam Skwarski otrzymał nagrodę dla Najlepszego Trenera w Warszawie. Troje jego zawodników ma bardzo duże szanse na reprezentowanie kraju podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Sami zawodnicy mogą pochwalić się zdobyciem w 2019 roku srebrnymi medalami podczas Mistrzostw Świata w wioślarstwie kobiet i mężczyzn, które odbyły się w austriackim Ottensheim.

Nasza szpadzistka Magdalena Piekarska - Twardochel zdobyła brązowy medal podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych.