Aktualności

Pia Skrzyszowska najszybsza w Europie

Lekkoatletyczny sezon halowy rozpoczął się na dobre. W środowisku pojawiają się co chwila nowe, znakomite wyniki najlepszych zawodników w Polsce. W szeregach KS AZS AWF Warszawa mamy wielu świetnych lekkoatletów, którzy walczą o najwyższe cele, jednak ostatnio na ogromne wyróżnienie zasługuje zawodniczka Pia Skrzyszowska. Co ciekawe, Trenerem Pii jest jej tata Jarosław Skrzyszowski - były sprinter. 

W 2019 roku podczas Mistrzostw Europy Juniorów zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m ppł. W poprzednich latach stawała na najwyższym podium podczas ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w skoku w dal i w biegu na 100 m ppł. Początek roku jest zdecydowanie bardzo dobry dla naszej zawodniczki, która podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 w 2019 roku rozgrywanych w Toruniu w biegu na 60 m -  ustanowiła nowy rekord Polski Juniorek osiągając czas  7.43s. 

W tym roku Pia otworzyła sezon starem na 60 m podczas mityngu w Luksemburgu i uzyskała czas 7.33 s - jest to jej nowy rekord życiowy. Podczas tego biegu zmierzono jej czas na 50 m - 6.32s - wynik ten obecnie daje jej najlepszy rezultat na świecie wśród juniorek. 

Pia wystartowała również podczas ostatniego mityngu w Dusseldorf'ie. W biegu przez płotki uzyskała czas 8.20s - czas ten jest w chwili obecnej najlepszym rezultatem wśród juniorek w Europie. 

W najbliższym czasie Pię będziemy mogli oglądać podczas prestiżowego mityngu Copernicus Cup w Toruniu 8 lutego 2020r., a wraz z nią innych naszych wspaniałych lekkoatletów. 

 

Wróć